HDP Mardin İl Başkanı Eylem Amak terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı

Mardin merkezli düzenlenen terör operasyonun ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Mardin İl Başkanı Eylem Amak gözaltına alındı.

04.08.2019 - 23:23
05.08.2019 - 11:39
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir terör soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan HDP Mardin İl Başkanı Eylem Amak gece saatlerinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra polis merkezine götürülen HDP Mardin il başkanının sorgusunun devam ettiği öğrenilirken firari olan iki şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Soruşturma sürüyor

Polis ekipleri tarafından 24 Temmuz tarihinde düzenlenen operasyonla gözaltına alınan HDP Parti Meclisi üyesi Alaattin Semir Zuğurli, DBP İl Başkanı Şeyhmus Sun, Nusaybin Belediye Meclis üyesi Sedat Ay ve DBP’li Leyla Bozkurt çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Aynı operasyonda gözaltına alınan, Diyarbakır’ın Bismil Belediye Meclis üyesi Gülşen Özer, Nusaybin Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Kut ve Nusaybin Belediye Meclis üyesi Emin Alkan ise emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra mahkemeye sevk edilmiş ve adli kontrol şartıyla serbest kalmıştı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim