HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: 23 Haziran Seçimi Sadece Bir Belediye Başkanlığı Seçimi Değil

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İstanbul'da 23 Haziran tarihinde yenilenen seçimler hakkında önemli açıklamalar yaptı. Temelli, bu seçimlerin sadece bir belediye başkanlığı seçimi olmaktan ibaret olmadığını söyledi.

25.06.2019 - 16:02
25.06.2019 - 16:02
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye’nin eşit yurttaşlık temelinde bir anayasa çıkarması gerektiğini belirten HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan yazdığı mektuptaki tavsiyelerinin de bu yönde olduğunu iddia etti. HDP’nin Tepekule İş Merkezi’nde düzenlenen Ege Bölge Örgütlenme Konferansı’nda çarpıcı açıklamalar yapan Sezai Temelli, HDP grubu olarak örgütlenme çabalarının bir fikriyatı örgütlemek ve toplumsallaştırmak olduğunu dile getirdi.

23 Haziran Sadece Bir Belediye Başkanlığı Seçimi Değil

Türk siyasetine fikriyatları sayesinde müdahale edebildiklerini belirten HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 23 Haziran İstanbul seçimlerinin sadece bir belediye başkanlığı seçimi olmadığını söyledi. 23 Haziran seçimleri öncesinde Partisi’nin demokrasi ittifakı çağrısında bulunduğunu belirten Temelli, Türkiye’nin eşit yurttaşlık temelinde bir anayasayı var etmesi gerektiğine dikkat çekti. Terörist başı Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan yazdığı mektubu hatırlatan Temelli, bu tavsiye doğrultusunda toplumu demokratik anayasa konusunda uzlaşmaya davet etmek gerektiğini dile getirdi. 2013 yılında yapılan Kürt açılımının yeniden yapılması çağrısı yapan Temelli, o süreci yeniden tetiklemek de fayda olduğunu iddia etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim