Spor

Hayranıyla Tartışmıştı! Başpehlivan İsmail Balaban Günler Sonra İlk Kez Konuştu!

30. Geleneksel Seydikemer Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında rakibi Enes Doğan'ı yenerek Başpehlivan olan İsmail Balaban'ın fotoğraf çektirmek isteyen bir hayranıyla yaşadığı tartışma gündem olmuştu. Balaban, günler sonra o isyanının nedenini anlattı.

Kaynak: https://www.iha.com.tr/antalya-haberl…

İsmail Balaban, Muğla’nın Seydikemer ilçesinde düzenlenen 30. Geleneksel Seydikemer Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında rakibi Enes Doğan’ı yaklaşık 10 dakika süren müsabakada yenerek başpehlivan olmuştu.

Müsabakanın hemen ardından dinlenmeye çalışırken yanına gelip, sarılarak fotoğraf çekilmek isteyen hayranı Murat Koyuncu ile tartışması gündem olmuştu.

Hayranına tepki gösteren Balaban, “Beklemenin adabı vardır, benim nabzım şu an 200, ne fotoğrafmış, insan saygılı olur.” demişti.

Balaban, Koyuncu’nun ‘Biz seyirciyiz, sen sporcusun, tabii ki fotoğraf çekileceksin’ sözleri üzerine de ‘Sen beni satın mı aldın kardeşim? Nefes alamıyorum. Hangi sporda böyle?’ sözleriyle tepki göstermişti.

Yaşananların ardından da Başpehlivan İsmail Balaban, neden isyan ettiğini, tepki gösterdiğini anlattı.

“Bir yandan seyirciler sizinle fotoğraf çektirmek istiyor, her birine en az 1 dakika zaman ayırsak ben en az akşama kadar bir organizasyonda 500 kişi ile fotoğraf çektiriyorum. Bu çok zor bir olay. Ben insanları kırmıyorum, keşke herkes ile fotoğraf çektirsem. Ama ben bir tane kişiyim, herkese yetişemiyorum. Sahaya girdiğim andan itibaren sevgi seli ile karşılaşıyorum. Arabadan iner inmez fotoğraf mesaimiz başlıyor.” dedi.

“Fotoğraf çektirmenin yeri ve zamanı var. Dün yaşanan olayda da aynı durum yaşandı. Ben sahaya geldiğim ilk dakikadan sonra fotoğraf çektirmeye başladım. Bir yandan anons yapılıyor, bizi sahaya davet ediyorlar, kıspetin paçalarını bağlamam lazım, benden fotoğraf talep ediyorlar. Sonra çektirelim diyorum, bu durumda bile alınıyorlar. İnsanlar bizi yanlış anlıyor. ‘Bu Survivor’a gitti, sonra değişti, havalandı’ tarzında yorumlar yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

‘Kardeşim ben aynı İsmail Balaban’ım. Benim oraya gidiş amacım da ata sporumuzu daha çok kişiye sevdirmekti. Ben değişecek olsam er meydanlarına geri dönmezdim. Benim yerimde başkası olsa belki geri dönmezdi. ‘İsmail Balaban bundan sonra bitti, bir daha geri dönmez’ dediler. Çok eleştiri ve yorum aldım. Ben bunlara kulak asmadım, ben nereden geldiğimi biliyorum. Ben köylü çocuğuyum. Kimse beni değiştiremez. Ben er meydanlarında sevenlerim için güreşmeye devam edeceğim. Her şeyin bir yeri zamanı vardır.’ açıklamasını yaptı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/hayraniyla-tartismisti-baspehlivan-ismail-balaban-gunler-sonra-ilk-kez-konustu-1169855

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu