Yaşam

Haymana Fotoğraf Sergisi Açıldı

Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana 102. yıl etkinlikleri kapsamında “Haymana” temalı fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Kızılay Metro Sanat Galerisindeki serginin açılışına, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Can, meclis üyeleri, STK Başkanları, Engelsiz Fotoğraf Sanatçıları Derneği (ENFOD) Üyeleri ve Haymanalılar katıldı.

 

Turgut “Her Yönüyle Haymana Odaklı Bir Sergi”

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen serginin önceki yıllardan farklı olarak daha Haymana odaklı olduğunu belirten Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Sergimiz geçtiğimiz yıllarda Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana temalıydı. Bu sene yeni bir içerik ve yeni fotoğraflarla Haymana Fotoğraf sergisi olarak açtık. İlçemizin tarihi, kültürel değerleri, doğal güzellikleri, mimari örneklerinin yanı sıra geçmişten günümüze insanımızın günlük yaşamından karelerin de yer aldığı sergiye tüm Ankaralı hemşehrilerimizi bekliyoruz.” dedi.

 

Aydemir “Tüm Gençleri Haymana’ya Davet Ediyorum”

AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir ise Haymana Belediyesi’nin, 22 gün 22 gece süren Sakarya Meydan Muharebesi’nin her gününü bir etkinlikle gençlere tanıttığını belirtip “Bu biz genç nesiller için de çok önemli.  Yüz yıl önce nasıl gençler ön plandaysa bugün de ön planda. Ben Haymana’nın vekili olarak tüm gençlerimizi Haymana’ya davet ediyorum. Gelin Haymana’nın güzelliklerinin beraber tanıyalım.” diye konuştu.

Her yönüyle Haymana’yı tanıtan eserlerin yer aldığı sergi 11 Eylül tarihine kadar gezilebilecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Kaynak: https://www.beyazhaberajansi.com/haymana-fotograf-sergisi-acildi/95704/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu