1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Dünyanın Önde Gelen Uzmanlarına Göre Hayatınızı Değiştirmenin Yolları
Dünyanın Önde Gelen Uzmanlarına Göre Hayatınızı Değiştirmenin Yolları

Dünyanın Önde Gelen Uzmanlarına Göre Hayatınızı Değiştirmenin Yolları

A+A-

Bazen gördüğümüz küçük bir alıntı ya da küçük bir yazı gün boyu aklımızı kurcalar ve düşünmemize neden olur. Biz fark etmesek de aslında hayatımızı bu düşünce anları ve bizlerden başkası etkilemez. Hayatı değiştirmenin yolları ise yine bizden geçen ve sandığımızdan basit olan yollardır.

Dünyanın Önde Gelen Uzmanlarına Göre Hayatınızı Değiştirmenin Yolları

''Hayatımı Değiştirmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım?''

Dünyanın en ünlü psikologlarının taktiklerinin neler olduğunu şu şekilde listeleyebiliriz:

1- Öncelikle kendiniz için yaşamayı öğrenin. Elbette başkalarını hiç önemsemeyerek bencil olmamız gerekmez ancak hayatımızı başkalarının kurallarına göre yönlendirmemeliyiz.

2- Mutluluk kaygısına son verin. Plan ve hayallerinize güvenin, eğer doğru yolda olduğunuza eminseniz mutluluğun bir şekilde sizi bulacağına güvenin.

3- İnsanların hayatınızdan gidişini abartmamalısınız. Herkesin hayatta ilerlediği yollar zaman içinde yön değiştirebilmekte ya da herkes aynı hızda ilerleyememektedir.

4- Olgunluğun ve bilgi sahibi olmanın farklı olduğunu anlayın. Bir kişinin bir konuda bilgili olması onun bu bilgiyi doğru şekilde kullanacak kadar olgun olduğu anlamına gelmez.

Dünyanın Önde Gelen Uzmanlarına Göre Hayatınızı Değiştirmenin Yolları

5- Erkek ve kadın mantığı farklı değildir, bir durumun doğruluğunu ve haklılık payınızı tartışırken erkek aklının ve kadın aklının farklı olmasının bahane olarak kullanılmasına izin vermeyin.

6- Herkesi aynı anda memnun etmenin imkansız olduğunu unutmayın. Ayrıca birini memnun etmeniz gerekip gerekmediği gibi bir konuda kendi kendinize sorumluluk yüklerken karşınızdakinin sizi ne derece memnun ve mutlu etme kaygısının olduğunu da düşünün.

7- Ne türüne karşı ilginiz olduğunu önemsemeden kitaplarla ilişkinizi daha da ilerletin. Kitapların her anlamda ve herkes için en iyi arkadaşınız olduğunu unutmayın.

8- Kendiniz için bir rakip ve düşman listesi yazmak gibi zaman kaybından başka bir anlam ifade etmeyen bir şey yaparken öncelikle kendinizin tek engelinin ve düşmanının kendiniz olduğunu düşünün ve önce kendinizle yüzleşin.

Dünyanın Önde Gelen Uzmanlarına Göre Hayatınızı Değiştirmenin Yolları

9- Diğer insanların ne düşündüğünü önemsememenin tek yolu kendinize olan sevgi ve güveninizden emin olmaktır. Siz kendinize bu şefkati gösteriyorsanız diğer insanların sizin için yargıları önemini kaybedecektir.

10- Arkadaşlarınızla konuşmaktan çekinmeyin ancak rakibiniz olarak gördüğünüz insanlarla da sürekli iletişim halinde olmanın sandığınızdan daha avantajlı olabileceğini unutmayın.

11- Maruz kaldığınız hakaretler ya da olumsuz eleştiriler sizi yavaşlatabilir. Ancak bu yavaşlamanın geçici olması gerektiğini unutmayın ve ''hayatımı değiştirmek istiyorum''diyen birinin bu olumsuz cümleleri bir motivasyon kaynağına dönüştüreceğini bilin.

12- Yalnız olmak ve aşk hayatının durağan olması pek çok kişi için özellikle de uzun vadede ciddi depresyonlara ve kendini sorgulamalara neden olabilir. Ancak bunun belki de kendinize odaklanmanız ve uzun süreli bir kişisel gelişim için fırsata dönüştürülebilecek bir süreç olduğunu unutmadan sakin kalmalısınız.

13- Merak iyidir, eğer kendinizi odak noktasına alırsanız. Başkalarının hayatı hakkındaki meraklarınızı yeni ilgi alanları ve bilgilere kanalize ederek çok fazla ilerleyebilirsiniz.

Hayatınızı değiştirmek için ilham kaynağı olacak Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırları Nelerdir? yazımıza bakmayı unutmayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.