Nedir?

Hayat Eve Sığar uygulaması nedir? Nasıl kullanılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gerçekleştirdiği açıklamaların ardından Hayat Eve Sığar uygulaması devreye alınacak. Anlık takip ve yoğunluğun izlenebileceği uygulama kapsamında dijital bir yöntem ile izole edilmesi gerekenler izlenebilecek. Hayat Eve Sığar uygulaması nedir?

İzole edilmesi gerekenler izlenecek

Sağlık Bakanı Koca gerçekleştirdiği açıklamada, evde izole olması gereken kişilerin dijital bir yöntem vasıtasıyla takip edileceğini dile getirerek, gerekmesi halinde hızlı bir şekilde uyarı yapılabilecek bir sistemin hazırlık aşamasının tamamlandığını belirtti. Birkaç günlük zaman dilimi içerisinde uygulamanın faaliyete alınacağından bahseden Koca, hastaların aplikasyonu indirmek zorunda olduklarını söyleyerek, hastaların anlık durumlarının görülebileceğini vurguladı.

Öte yandan açıklamalarında özel hastanelerdende bahseden Koca, özel hastanelerin yoğun bakım hallerinde herhangi bir ücret almayacağını ifade ederek, almaları halinde gerekenin yapılacağına vurgu yaptı.

Sağlık sistemi ve altyapısı gereği Türkiye’nin başarılı bir ülke konumunda yer aldığını dile getiren Koca, bir milyon civarı kutu depolandığını ve çok sayıda ülkenin ilaç için başvuruda bulunduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu