Dizi Fragmanları

Hayallerindeki Rolleri Alabilmek İçin Büyük Riske Girerek Yalan Söyleyen 17 Oyuncu

Bugün, oynadıkları rolleri alabilmek için büyük riskler alan, yalan söyleyen ve planlar yapan 17 oyuncuya bakacağız.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kristenharri…

1. Julia Garner, Madonna’nın yönettiği kendi biyografik filminde başrolü kapmak için “Madonna boot camp” olarak adlandırılan zorlu bir seçme sürecinden geçti.

Bu süreç, pop yıldızının koreografıyla 11 saatlik oturumlar içeriyordu ve bunun üzerine Madonna ile daha fazla dans, okuma ve şarkı söyleme seansları gerçekleştirildi. Julia, bu rol için Florence Pugh, Alexa Demie ve Emma Laird gibi oyuncuları geride bıraktı. Ancak, Madonna’nın yaklaşan dünya turnesini duyurmasının ardından Universal Pictures, biyografik filmi rafa kaldırdı.

2. “Armageddon” filminin yönetmeni Michael Bay “biraz daha kahraman görüntülü çene altından alınan düşük çekimleri” sevdiği için Ben Affleck, 20 bin dolarlık diş tedavisi yaptırdı.

Bay, ‘Jerry [Bruckheimer, yapımcı] bir uçak filmi için çok ünlü bir yıldızın dişlerini değiştirdi, o yüzden ‘Ona bunu neden Ben’e yapmayalım?’ dedi. Bu yüzden dişçim, Ben’i bir hafta boyunca, günde sekiz saat dişçi koltuğunda tuttu,’ dedi.

3. Jada Pinkett Smith, “Gotham” dizisinin seçmelerinde yapımcı Danny Cannon ile ilk buluşmasında “yöntem oyunculuğu” yaparak Fish Mooney karakteri olarak geldi.

Kısa bir peruk, uzun bir elbise giymişti ve alnında rujla ‘YALANCI’ yazılı gömleksiz genç bir adamı tasma ile getirmişti.

4. Jodie Comer, “Killing Eve” dizisindeki geri çağrılmasında, gelecekteki rol arkadaşı Sandra Oh, sekiz sayfalık sahne için gerekli eşyaları getirdi ve içerisinde pişmiş bir turta da vardı.

Karakteri Villanelle’in yemek yemesi gerektiğinden, Jodie seçmeler bittiğinde turtaın yarısını yemişti.

5. Lin-Manuel Miranda, Andrew Garfield’ı “Tick, Tick… Boom” için düşünürken, masaj terapisti ve Andrew’ın yakın arkadaşı Greg Miele’ye aktörün şarkı söyleyip söyleyemediğini sordu.

Greg yalan söyleyerek harika bir sesi olduğunu iddia etti ve ardından Andrew, bir yıl boyunca şarkı söyleme ve piyano dersleri alarak kendini geliştirdi.

6. Jessica Biel, “The Illusionist” filminin final seçmelerinden bir saat önce 19. yüzyıl prenses kostümü satın aldı ve “baştan aşağı tam donanımlı” bir şekilde geldi.

Jessica, Chicago Tribune’a, ‘Ya tamamen gülecekler ya da yaptığıma bayılacaklardı. İkisinden birisi olacaktı. O an hiç çekincem yoktu, giyindim ve içeri girdim. İlk başta biraz şok oldular. Sonra Michael London, ‘En azından bir kostümü hallettik.’ dedi ve bu beni rahatlattı,’ diye aktardı.

7. Chloë Grace Moretz, “Hugo” filminin seçmelerinde, casting direktörünün önerisi üzerine, yönetmen Martin Scorsese’ye Britanyalı olduğunu söyledi.

Cambridgeshire’da at yetiştiricisi ebeveynleriyle büyüdüğüne dair tamamen uydurma bir geçmiş anlattı. ‘The Late Show With Stephen Colbert’ programında, ‘Rolü kapmayı başardım ve prodüksiyonun çok daha ilerleyen bir aşamasında gerçekten Britanyalı olmadığımı anladı… Sanırım annemin Güney aksanı, tüm ‘at yetiştiriciliği’ şeyini ele verdi,’ dedi.

8. Idris Elba, “The Wire” dizisi için seçmelere katılırken, dizi yaratıcısı David Simon’un Amerikan olmayan aktörleri kadroya almak istememesi üzerine, casting direktörü Alexa Fogel’in tavsiyesiyle Amerikalı taklidi yaptı.

Ancak dördüncü seçme sırasında Elba, doğruyu söyleme ihtiyacı hissetti. ‘Hot Ones’ programında, ‘Ailem bana yalan söylemememi söyledi. Birinin gözlerinin içine bakıp dürüst olmalısın,’ dedi.

9. “Midsommar” filminin seçmeleri için Vilhelm Blomgren’e, sahneye başlamadan önce ormanın içine 30 metre yürümesi talimatı verilmişti.

10. Brian d’Arcy James, “First Man” filminde bir M15 pilotu rolünü kapmak için “elimden gelen her şeyi yapmak istemişti”, ancak yapımcılar onu bu rolde hayal etmekte zorlandılar.

Bu nedenle ‘Dark Phoenix’ filminin kostüm tasarımcısından bir Hava Kuvvetleri tulumu ödünç aldı, arkadaşı David Turner’dan bir uçak aldı ve casting direktörlerine görünümünü göstermek için bir fotoğraf çekimi yaptırdı.

Backstage’e verdiği röportajda, ‘Kısaca, [David] bir arkadaşının havaalanına sahip olduğunu ve tesadüfen yarı profesyonel bir fotoğrafçı olduğunu ve gününün bir kısmını benim bir savaş pilotu kostümü içinde uçağın yanında durarak geçirmeme yardımcı olmak için ayırabileceğini söyledi. ‘Eğer beni bu şekilde hayal etmekte zorlanıyorsanız, size göstereyim,’ dedim. Ve işe yaradı!’ dedi.

11. Geena Davis, “Thelma ve Louise” filminin senaryosunu okuduğunda, “okuduğu en iyi senaryo” olduğunu düşündü, ancak her iki başrol de zaten seçilmişti.

Ancak cast seçimleri sürekli değişince, bir yıl boyunca her hafta ajansını yapımcı Ridley Scott’ı arayarak kendisinin müsait olduğunu bildirmesi için görevlendirdi.

12. Lea Michele, “Glee” seçmelerine giderken Fox stüdyosunun dışında büyük bir araba kazası geçirdi ve arabası tamamen pert oldu.

Ancak yine de seçmelere gitmeye karar verdi ve ‘hala saçlarından cam parçalarını çıkarırken’ casting direktörleriyle tanıştı.

13. Samuel L. Jackson, çizgi roman yazarı Mark Millar’ın Nick Fury karakterinin yeni versiyonu için kendisini model aldığını öğrendiğinde, Marvel Comics’e karakterini kullanmaları için izin verdi.

Bunun karşılığında, karakterin gelecekteki herhangi bir ekrandaki uyarlamasında rol alabileceği sözünü aldı.

14. Jameela Jamil, “The Good Place” seçmelerinde, casting direktörüne “oyunculuk deneyimi olduğunu” söyledi, ki bu bir yalandı.

Dizi yaratıcısı Michael Schur, ona doğaçlama komedi deneyimi olup olmadığını sorduğunda, ‘İngiltere’de tiyatroda bundan çok fazlasını yaptım!’ dedi. CNBC Make It’e, ‘Bu seçmelerde çok şanslıydım, harika bir kadro ile çalıştım ve Ted Danson’dan oyunculuk öğrendim. Ayrıca Mike Schur tüm zamanların en harika patronu,’ dedi.

15. Anne Hathaway, “Brokeback Mountain” seçmelerinden sonra yönetmen Ang Lee’ye mükemmel bir at binicisi olduğunu söyledi, oysa daha önce hiç at binmemişti.

Çekimlerden önce, ‘At binmeye öğrenmem gerektiğini biliyordum ve gerçekten çok iyi öğrendim,’ dedi. Out’a, ‘Sette bana söylenmeden sözlü komutla yönlendirilen bir at verildi, bu yüzden onu nasıl süreceğimi anlayamadım. 

Hepsi rodeo işinde çalışan 300 ekstranın önünde, prova yapmaya gittim ve at istediğim hiçbir şeyi yapmadı. En sonunda beni herkesin önünde yere attı,’ dedi.

16. Paul Mescal, “Normal People” dizisindeki rolünü aldıktan sonra, ajansı onun ehliyeti olduğu hakkında yalan söyleyince gizlice araba sürmeyi öğrenmek zorunda kaldı.

Entertainment Weekly’ye, ‘Ajansım, ‘Bu işi, araba kullanamadığın için kaybetmeyeceğiz, bu yüzden prodüksiyona sürebildiğini söyleyeceğim ve sen bu arada derslere katılıp mümkün olduğunca çok öğren,’ dedi,’ diye anlattı.

17. Margot Robbie, “The Wolf of Wall Street” seçmelerinde Leonardo DiCaprio ile doğaçlama yaparken zorlandı.

Büyük bir risk alması gerektiğine karar veren Robbie, ona yaklaştı, öpmeyi düşündü ve sonra yüzüne vurup ‘Sana ne lanet olsun!’ diye bağırdı. 

Harper’s Bazaar’a, ‘Oda aniden sessizleşti ve ben dondum. ‘Leonardo DiCaprio’nun yüzüne vurdun. Seni tutuklayacaklar çünkü bu bir saldırı. Kesinlikle bir daha asla iş bulamayacaksın, bu kesin. Muhtemelen bir morluk olursa ve başka bir şey çekmesi gerektiğinde seni dava edecekler.’ diye düşünüyordum ve sonra birdenbire [yönetmen Martin Scorsese] ve Leo kahkahayla gülmeye başladı. Marty, ‘Harikaydı!’ dedi. Leo, ‘Bana tekrar vur!’ dedi,’ diye anlattı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/hayallerindeki-rolleri-alabilmek-icin-buyuk-riske-girerek-yalan-soyleyen-17-oyuncu-1185265

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu