Dizi Fragmanları

Hatay’daki Deprem Enkazlarını Dekor Olarak Kullanan Filmin Oyuncusu Yaptığı Yorumla Herkesi Öfkelendirdi

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen ilimiz de Hatay’dı. Depremden sonra bölgeye yardım çok geç gitmiş ve pek çok insanımız hayatını kaybetmişti. Geçtiğimiz günlerde Hatay’da depremlerde yaşananların filmi çekileceği duyuruldu. Ancak depremle ilgili acılar daha tazeyken bu film haberi halk tarafından tepkiyle karşılandı. Filmin oyuncularından biri olan Uğur Çavuşoğlu’nın sosyal medyada tepki veren bir takipçisine Antakya’ya bekliyorum demesi olay oldu. Detaylar içerikte.

Yapımcı Bülent Durgun ve yönetmen Gürsel Ateş, geçtiğimiz gün “Şahsi Meselemiz” adlı filmin çekimleri için Hatay’daydı.

Depremin acılarını hiçbirimiz atlatamamışken Hatay’da deprem anında yaşananları konu alan bu film projesinin duyurulmasına sosyal medyadan tepki yağdı.

Film setinden görüntülerin sosyal medya mecralarında paylaşılmasının ardından pek çok kişi binlerce insanın yaşamını kaybettiği deprem enkazlarının sahne dekoru olarak kullanılmasına çok öfkelendi.

Tepkilerin odağında en çok da film oyuncuları var. Filmin haberini alanlar özellikle aralarında çok bilindik simaların da olduğu oyunculara tepki gösterdi. Bunlardan biri de Sen Anlat Karadeniz, Parmaklıklar Ardında ve Benim Hayatım dizilerinden tanıdığımız Uğur Çavuşoğlu.

Uğur Çavuşoğlu’nın Instagram’da son paylaştığı fotoğrafa halk yorum atarak kızgınlıklarını dile getirdi. Gelen yorumlardan birine Çavuşoğlu önce “Antakya’ya bekliyorum” cevabı verdi, ardından fotoğrafı yorumlara kapattı.

Bu kısıtlama, öfkeli kullanıcıları daha da sinirlendirdi. Oyuncunun takipçileri diğer fotoğraflara yorum yapmaya başladı.

İşte gelen o yorumlardan bazıları:

Siz ne düşünüyorsunuz Şahsi Meselemiz filmi hakkında?

Hatırlıyorsunuz deprem günlerinde Hatay çok zor şeyler yaşadı. İhmaller, yerine getirilmeyen vaatler, gitmeyen çadırlar, susuz günler, geç kalınan yardımlar… Film, bunları göstermeyecekse yapmanın ne kıymeti var ki…

Kaynak: https://onedio.com/haber/hatay-daki-deprem-enkazlarini-dekor-olarak-kullanan-filmin-oyuncusu-yaptigi-yorumla-herkesi-ofkelendirdi-1183409

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu