Harry Potter Evrenine Dair En Büyülü 10 Gerçek

Harry Potter kitap ve filmlerinin yayınlanmasının üzerinden yıllar geçse de onu sevenler her zaman yeni bilgilere açıktır. İşte şaşıracağınız Harry Potter evreni gerçekleri!
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
2 Eylül 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Harry Potter evreni bugün bile büyük bir hayranlıkla takip ediliyor ve Harry Potter severler her yeni bilgiyi adeta bir su gibi içiyorlar. En sıkı takipçi olan Potterhead’ların bile bilmediği Harry Potter evrenine dair en ilginç 10 gerçeği sizler için derledik. O halde muziplik başlasın…

Harry Potter ve Melez Prens filminde 11 yaşındaki Tom Riddle’ı canlandıran aktör (Hero Fiennes-Tiffin), yetişkin Voldemort’a hayat veren aktör Ralph Fiennes’in yeğenidir.

JK Rowling Snape rolüyle hafızalara kazınmış olan Alan Rickman’a tüm kitap serisi henüz yayınlanmamış olsa da ilk filmin çekimleri sırasında serinin nasıl biteceğine dair tüm hikayeyi anlatmıştır.

Harry Potter evreninde, Profesör Umbridge Ölüm Yadigarları olaylarından sonra nefret suçu nedeniyle tutuklanmıştır.

Harry Potter filmlerinde Lucius Malfoy rolünü oynayan Jason Isaacs, asasını setten çalmaya çalışırken yakalandı.

Harry Potter evrenindeki Ruh Emiciler, JK Rowling’in annesinin ölümünün ardından yaşadığı depresyonu ve bununla nasıl başa çıktığını simgelemektedir.

Hogwarts kütüphanesindeki kitaplar kendi kendilerine raflara yerleşme şöhretine sahiptir. Özellikle Harry Potter ve Melez Prens filminde sıklıkla görülen bu sahneler için yeşil eldivenler kullanılmış, montaj sırasında görüntü temizlenerek son halini almıştır.

Filmlerde Harry Potter’ın gözleri kitaplarda anlatıldığı gibi yeşil değildir. Kitaplara uygun olması için yeşil kontakt lens kullanmayı deneyen Daniel Radcliffe’nin lenslere alerjisi olduğunun anlaşılması üzerine film serisinde sıklıkla duyduğumuz ‘Gözlerini annenden almışsın’ repliği ortaya çıkmıştır.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı‘nı çekmeye başlamadan önce, yönetmen Alfonso Cuaron ana karakterlerin kendi karakterleri hakkında otobiyografi yazmasını istedi. Emma Watson Hermione hakkında 16 sayfa, Daniel Radcliffe ise Harry hakkında bir sayfa yazdı. Ancak Rupert Grint Ron’un asla böyle bir şey yapmayacağını söyleyerek hiçbir şey yazmadı.

 

Harry Potter ve Felsefe Taşı filminin çekimleri sırasında Emma Watson sık sık sete hamsterını getirdi. Ancak evcil hayvanı birkaç hafta sonra öldü ve güzel oyuncunun hamsterı kadife astarlı, özel olarak üretilmiş bir hamster tabutu ile gömüldü. Tabutun üzerinde Millie ismi yazılıydı.

İlk iki filmde Dumbledore’u canlandıran aktör Richard Harris, rolü kabul etti çünkü torunu eğer yapmazsa bir daha asla onunla konuşamayacağına yemin etti.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com