Harry Potter Evrenine Dair En Büyülü 10 Gerçek

Harry Potter evreni bugün bile büyük bir hayranlıkla takip ediliyor ve Harry Potter severler her yeni bilgiyi adeta bir su gibi içiyorlar. En sıkı takipçi olan Potterhead’ların bile bilmediği Harry Potter evrenine dair en ilginç 10 gerçeği sizler için derledik. O halde muziplik başlasın… Harry Potter ve Melez Prens filminde 11 yaşındaki Tom Riddle’ı canlandıran aktör […]

02.09.2018 - 16:29
02.09.2018 - 16:29
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Harry Potter evreni bugün bile büyük bir hayranlıkla takip ediliyor ve Harry Potter severler her yeni bilgiyi adeta bir su gibi içiyorlar. En sıkı takipçi olan Potterhead’ların bile bilmediği Harry Potter evrenine dair en ilginç 10 gerçeği sizler için derledik. O halde muziplik başlasın…

Harry Potter ve Melez Prens filminde 11 yaşındaki Tom Riddle’ı canlandıran aktör (Hero Fiennes-Tiffin), yetişkin Voldemort’a hayat veren aktör Ralph Fiennes’in yeğenidir.

JK Rowling Snape rolüyle hafızalara kazınmış olan Alan Rickman’a tüm kitap serisi henüz yayınlanmamış olsa da ilk filmin çekimleri sırasında serinin nasıl biteceğine dair tüm hikayeyi anlatmıştır.

Harry Potter evreninde, Profesör Umbridge Ölüm Yadigarları olaylarından sonra nefret suçu nedeniyle tutuklanmıştır.

Harry Potter filmlerinde Lucius Malfoy rolünü oynayan Jason Isaacs, asasını setten çalmaya çalışırken yakalandı.

Harry Potter evrenindeki Ruh Emiciler, JK Rowling’in annesinin ölümünün ardından yaşadığı depresyonu ve bununla nasıl başa çıktığını simgelemektedir.

Hogwarts kütüphanesindeki kitaplar kendi kendilerine raflara yerleşme şöhretine sahiptir. Özellikle Harry Potter ve Melez Prens filminde sıklıkla görülen bu sahneler için yeşil eldivenler kullanılmış, montaj sırasında görüntü temizlenerek son halini almıştır.

Filmlerde Harry Potter’ın gözleri kitaplarda anlatıldığı gibi yeşil değildir. Kitaplara uygun olması için yeşil kontakt lens kullanmayı deneyen Daniel Radcliffe’nin lenslere alerjisi olduğunun anlaşılması üzerine film serisinde sıklıkla duyduğumuz ‘Gözlerini annenden almışsın’ repliği ortaya çıkmıştır.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı‘nı çekmeye başlamadan önce, yönetmen Alfonso Cuaron ana karakterlerin kendi karakterleri hakkında otobiyografi yazmasını istedi. Emma Watson Hermione hakkında 16 sayfa, Daniel Radcliffe ise Harry hakkında bir sayfa yazdı. Ancak Rupert Grint Ron’un asla böyle bir şey yapmayacağını söyleyerek hiçbir şey yazmadı.

 

Harry Potter ve Felsefe Taşı filminin çekimleri sırasında Emma Watson sık sık sete hamsterını getirdi. Ancak evcil hayvanı birkaç hafta sonra öldü ve güzel oyuncunun hamsterı kadife astarlı, özel olarak üretilmiş bir hamster tabutu ile gömüldü. Tabutun üzerinde Millie ismi yazılıydı.

İlk iki filmde Dumbledore’u canlandıran aktör Richard Harris, rolü kabul etti çünkü torunu eğer yapmazsa bir daha asla onunla konuşamayacağına yemin etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim