Sinema

Harry Potter devam filmi mi geliyor?

Harry Potter’ın ilk 2 filminde yönetmen koltuğunda gördüğümüz Chris Columbus, 3. filmde de yapım ekibinde yer almıştı. Böylece tüm dünyada yakından takip edilen ve büyük bir ilginin gösterildiği film serisinin ortaya çıkmasında önemli bir payı bulunan Chris Columbus, Harry Potter’dan esinlenerek tiyatro eseri olarak hazırlanan Lanetli Çocuk için farklı projelerinin olduğunu söyledi.

Chris Columbus’tan Harry Potter müjdesi

Serinin tamamlanması ile birlikte tiyatro için özel bir şekilde kaleme alınan Lanetli Çocuk tiyatro versiyonu ile büyük bir ilgi gördü. Tiyatro eserinin ilgi görmesi ile birlikte mevcut projeyi beyazperdeye uyarlamak için büyük bir istek duyduğunu belirten Columbus, üstelik oyuncuların yaşlarının da şu an için çok uygun olduğunu ve hikayede geçtiği gibi yaşlarda olmasından dolayı yeni bir devam filminin Harry Potter serisine çok önemli bir destek sağlayacağını söyledi.

“Lanetli Çocuk’u yönetmeyi çok isterim. Harika bir oyun ve çocuklar aslında bu rolleri oynamak için doğru yaştalar. Bu benim küçük bir fantezim.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulunan yönetmen, şu an için projenin detaylarını paylaşmadı. Lanetli Çocuk oyunu iki bölümden oluştuğu gibi özellikle 2018 ödüllerinde 6 farklı dalda ödül kazanmıştı. Bir oyunun tüm zamanlardaki en yüksek haftalık satış rekorunu kıran Harry Potter serisinin beyazperdeye aktarılması halinde benzer bir başarıya ulaşması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu