Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Hangi Çiçek Ne Anlama Geliyor?

Kır ile bahçelerde bulunan ve rengi ile kokusu birleştiğinde farklı anlamlara da gelen çiçeklerin kendisine has bazı özellikleri bulunmaktadır.
Eklenme:
 Hangi Çiçek Ne Anlama Geliyor?

Birbirinden farkı olan çiçeklerin değişik anlamları bulunmaktadır. Çiçek yollamak istediğiniz kişilerden önce bunların anlamları da çok önemlidir. Kır ile bahçelerde yetişen çiçeklerin kendisine ait bir yapısı, şekli, görünümü ve kokusu bulunmaktadır.

Bazı çiçeklerin kendisine ait has kokusu bulunurken bunlar görünümleri ile insanların hayran bırakmaktadır. Ancak bu çiçeklerin renkleri de farklı anlamları barındırmaktadır. Bunun için çiçek almadan önce mutlaka bunların bilinmesi şarttır.

Beyaz Gül – Masumiyet

Beyaz gül kendi özelliği masumiyeti, saflığı ve temizliği anlatmaktadır. Genel anlamda evlilik teklifinde bulunacak erkekler mutlaka beyaz gülleri tercih etmektedir. Beyaz gül tercihinde bulunan erkek mutlaka sevdiği insana evlilik teklifinde bulunacaktır. Ancak günümüzde kızlar buna pek kanmamaktadır.

Kırmızı Gül – Aşk

Kırmızı gül aşkı anlatır. Kırmızı gül evrensel anlamda bir sembolü ifade eder. Aşkını itiraf eden erkekler genelde kırmızı gül almayı tercih ederler. 14 Şubat sevgililer gününde bir kırmızı gül faciası yaşanır. Ancak bazı kadınlar kırmızı gülden de nefret etmektedir. Tüm aşık olan erkeklerin tercih nedeni olan kırmızı gül bazı günlerde adeta bir patlama yaşanmasına neden olur.

Pembe Gül – Gönlüm Sende

Pembe gül, gönül anlamına gelir. Karşı cinsin gönlünü çalmak isteyen erkeklerin tercih nedeni olan pembe gül her daim sıcaklık ve sevgiyi ima eder.

Mavi Gül – Gizem

Gizem ve esrarlığın sembolü olan mavi gül, imkansız olanı elde etmeyi simgeler. Gizemli bir aşkınız varsa mavi gülü tercih edebilir ve durumunuzu bu şekilde anlatabilirsiniz.

Kırmızı Karanfil – Sevgi

Tüm evrende kırmızı karanfilin önemi oldukça hassastır. Genelde seçim zamanlarında siyasi partilerin oyuncağı halinde gelen kırmızı karanfil, insanların üzerlerine atılmaktadır.

Kırmızı Lale – Seni Seviyorum

Aşkın rengi olan kırmızı, lale ile bütünleştiğinde farklı anlamlara da gelir. İllaki bir aşkı simgelemeyen kırmızı laleler anne veya babaya da alınabilir. Bu nedenle seni seviyorum demek için illaki kırmızı lale almanıza da gerek yoktur.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
İmmün plazma tedavisi nedir?
2 04 2020 - 10:55
Koronavirüs Hayalet Pozitif Nedir?
31 03 2020 - 16:13
Bilim Kurulu Nedir? Bilim Kurulu’nun Görevleri ve Üye Listesi
31 03 2020 - 15:40
Klorokin Nedir? Koronavirüs Tedavisinde Klorokin’in Önemi
31 03 2020 - 15:22
Süper Taşıyıcı Nedir? Kimler Süper Taşıyıcı Olabilir?
31 03 2020 - 12:14
Uzaktan Eğitimde Kullanılan Zoom Uygulaması Nedir?
31 03 2020 - 10:51