Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Hamile Kalmak İsteyenlerin Kesinlikle Uzak Durması Gereken 5 Yiyecek Açıklandı

Son Güncelleme:
 Hamile Kalmak İsteyenlerin Kesinlikle Uzak Durması Gereken 5 Yiyecek Açıklandı

Kadın sağlığını tehdit eden kronik hastalıkları önlemek ve hamile kalmak isteyen kadınların kesinlikle uzak durulması gereken başlıca yiyecek ve içecekler belli oldu. Hamile kalmak isteyen kadınların mutlaka kaçınması gereken 5 yiyecek haberimizde…

Bazı yiyecek ve içeceklerin hormon dengesini bozarak birçok kronik hastalığı tetiklediği biliniyor. Özellikle hamile kalmak isteyen kadınların bazı yiyeceklerden uzak durması gerekiyor. İşte gebe kalmak isteyenlerin kaçırmaması gereken 5 yiyecek…

Alkol Tüketimi Hamileliği Engelliyor

Alkol tüketimi bütün insanlarda hayat boyunca sorunlara neden olabilir. Özellikle emziren annelerin kesinlikle alkolden uzak durması tavsiye edilirken aynı zamanda yapılan araştırmalar alkol tüketen kadınlarda kısırlık ihtimalinin %50 daha fazla olduğunu gösteriyor.

Kırmızı Et Kısırlık İhtimalini Arttırıyor

Harward’da yapılan bir araştırmaya göre çok fazla hayvansal protein tüketen kadınlarda kısırlık oranı %39 daha fazla oluyor. Bitki bazlı protein tüketiminin ise gebe kalmaya çalışan kadınlarda daha az sorun yarattığı ortaya çıktı.

Yağsız Yoğurt Kadınlarda Yumurtlama Oranını Azaltıyor

Aromalı ve yağsız yoğurt tüketimi kan şekeri ve insülin seviyelerini arttırıyor. Yabancı kaynaklı bir sağlık dergisinde yayınlanan araştırmanın sonuçlarına göre kadınların az yağlı süt ürünleri tüketilmesi durumunda yumurtlama riski daha düşük oluyor.

Beyaz Ekmekten Uzak Durmak Gerekiyor

Vücut rafine edilmiş Karbonhidratları şeker olarak algılıyor. Liflerden tamamen sayılan rafine edilmiş karbonhidratlar kan şekeri seviyelerinin yükselmesine neden oluyor. Böyle durumlarda da İnsülin direnci kadınlarda yumurtlamayı engelliyor. Uzmanlar beyaz ekmek tüketmek yerine %100 tam tahıllı ekmek tüketmeyi tavsiye ediyor.

Konserve Gıdalarda Büyük Tehlike

Hamile kalma ihtimalini düşüren diğer gıda ise konserve gıdalar. Yapılan bir araştırma sonucunda kutulanmış yiyecek ve içeceklerin içinde endüstriyel bir kimyasal olan bisphenol-a bulunduğu tespit edildi. O kimyasal beyindeki fitre fonksiyonu ve merkezi sinir sistemi gelişimini olumsuz etkiliyor.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Koronavirüs epilepsi hastalarını nasıl etkiliyor? Koronavirüste epilepsi nöbetlerini engellemenin yolları!
19 04 2020 - 13:56
Koronavirüs Hastalarına Büyük Şok! Tedavi Gören Hastalarda Böbrek Yetmezliği Başladı
19 04 2020 - 09:59
Aşırı kahve tüketmek bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açabilir
18 04 2020 - 18:14
Ücretsiz maske için kod nasıl alınır? Bir kişi kaç maske alabilir?
10 04 2020 - 19:27
Dang humması nedir, belirtileri nelerdir?
8 04 2020 - 14:19
Sağlık Ocağı hangi saatlerde çalışıyor?
6 04 2020 - 11:23