Hamile Kalmak İsteyenlerin Kesinlikle Uzak Durması Gereken 5 Yiyecek Açıklandı

NAVİGASYONAlkol Tüketimi Hamileliği EngelliyorKırmızı Et Kısırlık İhtimalini ArttırıyorYağsız Yoğurt Kadınlarda Yumurtlama Oranını AzaltıyorBeyaz Ekmekten Uzak Durmak GerekiyorKonserve Gıdalarda Büyük Tehlike Kadın sağlığını tehdit eden kronik hastalıkları önlemek ve hamile kalmak isteyen kadınların kesinlikle uzak durulması gereken başlıca yiyecek ve içecekler belli oldu. Hamile kalmak isteyen kadınların mutlaka kaçınması gereken 5 yiyecek haberimizde… Bazı yiyecek ve […]

21.06.2019 - 9:00
21.06.2019 - 1:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Kadın sağlığını tehdit eden kronik hastalıkları önlemek ve hamile kalmak isteyen kadınların kesinlikle uzak durulması gereken başlıca yiyecek ve içecekler belli oldu. Hamile kalmak isteyen kadınların mutlaka kaçınması gereken 5 yiyecek haberimizde…

Bazı yiyecek ve içeceklerin hormon dengesini bozarak birçok kronik hastalığı tetiklediği biliniyor. Özellikle hamile kalmak isteyen kadınların bazı yiyeceklerden uzak durması gerekiyor. İşte gebe kalmak isteyenlerin kaçırmaması gereken 5 yiyecek…

Alkol Tüketimi Hamileliği Engelliyor

Alkol tüketimi bütün insanlarda hayat boyunca sorunlara neden olabilir. Özellikle emziren annelerin kesinlikle alkolden uzak durması tavsiye edilirken aynı zamanda yapılan araştırmalar alkol tüketen kadınlarda kısırlık ihtimalinin %50 daha fazla olduğunu gösteriyor.

Kırmızı Et Kısırlık İhtimalini Arttırıyor

Harward’da yapılan bir araştırmaya göre çok fazla hayvansal protein tüketen kadınlarda kısırlık oranı %39 daha fazla oluyor. Bitki bazlı protein tüketiminin ise gebe kalmaya çalışan kadınlarda daha az sorun yarattığı ortaya çıktı.

Yağsız Yoğurt Kadınlarda Yumurtlama Oranını Azaltıyor

Aromalı ve yağsız yoğurt tüketimi kan şekeri ve insülin seviyelerini arttırıyor. Yabancı kaynaklı bir sağlık dergisinde yayınlanan araştırmanın sonuçlarına göre kadınların az yağlı süt ürünleri tüketilmesi durumunda yumurtlama riski daha düşük oluyor.

Beyaz Ekmekten Uzak Durmak Gerekiyor

Vücut rafine edilmiş Karbonhidratları şeker olarak algılıyor. Liflerden tamamen sayılan rafine edilmiş karbonhidratlar kan şekeri seviyelerinin yükselmesine neden oluyor. Böyle durumlarda da İnsülin direnci kadınlarda yumurtlamayı engelliyor. Uzmanlar beyaz ekmek tüketmek yerine %100 tam tahıllı ekmek tüketmeyi tavsiye ediyor.

Konserve Gıdalarda Büyük Tehlike

Hamile kalma ihtimalini düşüren diğer gıda ise konserve gıdalar. Yapılan bir araştırma sonucunda kutulanmış yiyecek ve içeceklerin içinde endüstriyel bir kimyasal olan bisphenol-a bulunduğu tespit edildi. O kimyasal beyindeki fitre fonksiyonu ve merkezi sinir sistemi gelişimini olumsuz etkiliyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim