Hamile Kadın ve Eşinin Bulunduğu Araca Saldıran Magandalar 30 Temmuz’da Hakim Karşısına Çıkacak

Pendik'te hamile kadının ve eşinin içinde bulunduğu araca saldıran, olayın sosyal medyada gündem olmasının ardından tutuklanan Hasan ve Hüseyin Sel kardeşler hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. Sanıkların 30 Temmuz tarihinde ilk duruşmalarının görüleceği öğrenildi.

12.07.2019 - 13:14
12.07.2019 - 13:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Pendik’te 6 Temmuz tarihinde Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan’ın içinde bulunduğu araca seyir halindeyken yol verme tartışması yüzünden saldırdıkları gerekçesiyle tutuklanan Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırlamıştı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianame gönderildiği Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

30 Temmuz’da Hakim Karşısına Çıkacaklar

Mahkeme iddianamenin kabulüne karar verirken, aynı zamanda sanıklar Hasan ve Hüseyin Sel’in tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Davaya ilişkin ilk duruşmadan daha 30 Temmuz tarihinde yapılmasına hükmedildi.

20 Yıla Kadar Hapis Cezası İsteniyor

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Hasan ve Hüseyin Sel hakkında hazırlanan iddianamede, şüphelilerin 6 Temmuz tarihinde içinde Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşit Ayfer Bahçıvan’ın bulunduğu araca Pendik D-100 karayolunda seyir halindeyken yol verme tartışması yüzünden saldırdıkları belirtildi. Savcılık iddianamesinde Seydioğlu Baklava AŞ sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel hakkında mala zarar verme, kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından toplam 5’er yıldan 20’şer yıla kadar hapis cezası talep etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim