Kadın

Hamam Böceklerini Yok Etmenin Yolları, İlaç Kullanmadan Hamam Böceklerini Uzak Tutmak

Birçok evin özellikle yaz aylarında en büyük şikayetlerinden olan hamam böcekleri için çözüm bulmak zordur, çünkü besinlerin kokusunu aldığı anda eve yerleşen bu böcekler hemen her yere yuva yapabilir ve çok hızlı üreyip çok zor ölürler. Oldukça can sıkan bir sorun olan hamam böcekleri ev halkı için tiksindirici bir durumdur. Oysa yaz ayları başta olmak üzere kolayca uygulayabileceğiniz birkaç yöntemle hamam böceklerini uzak tutmak mümkün olabilmektedir. Hamam böceklerini uzaklaştırmanın yolları hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Boraks

Zararlı haşerelerden kurtulmak için sıkça kullanılan boraks hamam böcekleri üzerinde de etkilidir. Bu böceklerin dokunduğu anda su kaybetmeye başlamasına yol açan boraks, böceklerin sık geçtiği noktalara yayma suretiyle kullanılmaktadır. Sararan yastıkların temizlenmesi için de kullanılan boraksla böcekleri en etkili şekilde uzak tutabilirsiniz.

İnce Silisli Toprak

Böcek ilacı kullanmadan hamam böceklerini uzaklaştırmak için son derece etkili bir diğer yöntem de ince silisli toprak türlerini kullanmaktır. Evde haşerelerin geçtiği yerlere serptiğiniz toprağı organik bir madde olduğu için yiyeceklere yakın noktalarda da gönül rahatlığıyla kullanabilmemiz önemli bir avantajdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu