Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla Tahliye Oldu Türkiye’ye İadesini Bekliyor

Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, ABD'de hakkında verilen 32 aylık hapis cezasının tamamlayarak tahliye oldu. Bugün tahliye edilen Hakan Atilla'nın cezaevinde bambaşka biri olduğu görüldü.

19.07.2019 - 18:33
19.07.2019 - 18:38
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD’de Reza Zarrap davası kapsamında tutuklanan ve 32 ay hapis cezasına çarptırılan Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla bugün tahliye edildi. Hakan Atilla’nın New York Federal Hapishanesi’nden çıkarıldıktan sonra Türkiye’ye iadesi için göçmenlik dairesine götürüldüğü öğrenildi. Burada işlemlerin tamamlanmasının ardından Atilla’nın Türkiye’ye iade edileceği belirtildi.

Türkiye’ye dönmek için heyecanlı

Hakan Atilla’nın avukatı Halil Uzun konu hakkında yaptığı açıklamada müvekkiliyle cezaevinde görüştüklerini belirterek Türkiye’ye döneceği için çok heyecanlı olduğunu dile getirdi. Atilla’nın bugün cezaevinden tahliye edildiğini belirten uzun, ancak prosedür gereği Amerikan makamları tarafından sınır dışı işleminin gerçekleştirileceğini belirterek bu işlemlerin 3 gün sürebileceğini kendilerinin de bu prosedürü çok bilmediklerini söyledi. Avukat Uzun, prosedürün tamamlanmasının ardından Hakan Atilla’nın Türkiye’ye döneceğini dile getirdi.

Davanın tek sanığıydı

Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla ABD’deki İran yaptırımları davası kapsamında 27 Mart 2017 tarihinde New York’ta gözaltına alınmış ve davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. New York’ta 16 Mayıs 2018 tarihinde görülen davada yargıç Richard Berman, Hakan Atilla’nın cezaevinde kaldığı 14 aylık sürenin aldığı cezadan düşülmesi ve 500 dolar para cezası almasına karar vermişti. ABD’nin İran yaptırımları davasında suçlu bulunarak 32 ay hapis cezasına çarptırılan Hakan Atilla da suçlu bulunma kararını temyize götürmüş Ağustos ayında ise avukatları aracılığı ile masum olduğu ve beraat talebinde bulunarak temyiz gerekçelerini istinaf yani bir üst mahkemeye taşımıştı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim