Hakkari’nin Derecik ilçesinde mayına basarak yaralanan asker şehit oldu

Hakkari'nin Derecik ilçesinde terör örgütü PKK tarafından yerleştirilen mayına basarak ağır yaralanan asker kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

16.07.2019 - 13:28
16.07.2019 - 14:51
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada terör örgütü PKK’ya yönelik olarak düzenlenen operasyon sırasında Hakkari’nin Derecik ilçesinde mayına basarak ağır yaralanan Uzman Onbaşı Ahmet Sincan Demircan’ın Hakkari’de yapılan ilk müdahalenin ardından Van’a sevk edildiği belirtildi.

Şehit oldu

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Uzman Onbaşı Ahmet Sincan Demircan’ın yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunun belirtildiği açıklamada, Şehide Allah’tan rahmet dilendi. Şehit düşen Demircan’ın naaşının, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı helikopter Filo Komutanlığı’nda düzenlenecek törenin ardından memleketine uğurlanacağı öğrenildi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim