Hakkari’de terör örgütü PKK’dan hain saldırı: 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralı

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde güvenlik güçlerinin yürütülen operasyon sırasında PKK'lı teröristler tarafından ateş açıldı. Hain saldırıda 1 asker şehit olurken 1 asker yaralandı.

26.07.2019 - 14:21
26.07.2019 - 23:13
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Hakkari’de güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonda son dakika haberi geldi. Çukurova ilçesinde terör örgütü PKK mensupları tarafından düzenlenen saldırı sonucunda 1 asker şehit oldu 1 asker yaralandı. PKK’lı teröristler saldırının ardından kaçarken Zap bölgesinde tespit edilerek öldürüldü. Milli Savunma Bakanlığı Çukurca’da meydana gelen hain saldırı hakkında açıklama Yayınları.

Bakanlıktan açıklama

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Hakkâri Çukurca sınır bölgesinde 26 Temmuz 2019 tarihinde PKK’lı teröristlerin saldırısı sonrası çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede halen hava destekli olarak devam eden operasyonlarda, saldırıyı gerçekleştiren üç terörist Irak kuzeyi Zap bölgesinde tespit edilerek etkisiz hale getirilmiş, kahraman silah arkadaşlarımızın kanı yerde kalmamıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, olayda yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim