Hakkari’de şehit olan astsubay 2016 yılında şehit düşen silah arkadaşının yanına defnedildi

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde dün yaşanan çatışma sonucu şehit düşen Jandarma Astsubay üstçavuş Cengiz Tokur’un naaşı, bugün düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin naaşı, 2016 yılında şehit düşen silah arkadaşı Jandarma Astsubay Seçkin Çil’in yanına defnedildi.

15.07.2019 - 17:29
15.07.2019 - 17:29
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde dün güvenlik güçleri ve PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay üstçavuş Cengiz Tokur için bugün cenaze töreni düzenlendi. Şehidin cenazesi 2016 yılında şehit olan silah arkadaşı Astsubay Seçkin Çil’in kabrinin bulunduğu Elvan Köy mezarlığında toprağa verildi.

Arkadaşı 2016 yılında şehit olmuştu

Hakkari’de terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan astsubay Tokur’un cenazesi Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde askeri tören düzenlenmesinin ardından defnedilmek üzere Etimesgut ilçesinde bulunan Elvan Köy Mezarlığı’na götürüldü. Şehidin burada özgeçmişi okunduktan sonra tören mangası tarafından saygı atışı yapıldı. Şehit astsubayın naaşı, 2016 yılında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde düzenlenen terör operasyonları sırasında şehit olan silah arkadaşı Jandarma Astsubay Seçkin Çil’in mezarının yanına defnedildi. Şehidin ailesini tören sırasında Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve askeri yetkililer yalnız bırakmadı.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim