Hakkari’de askeri araca uzak mesafeden yapılan saldırıda yaralanan uzman çavuş şehit oldu

Hakkari'de 6 gün önce PKK'lı teröristler tarafından askeri araca düzenlenen saldırıda yaralanan Ordulu uzman çavuş 24 yaşındaki Salih Altuntaş, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede doktorların çabasına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

14.07.2019 - 16:50
14.07.2019 - 18:31
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Hakkari’de 9 Temmuz tarihinde terör örgütü PKK mensupları tarafından uzak mesafeden askeri araca düzenlenen saldırıda yaralanan uzman çavuş Salih Altıntaş, olaydan 6 gün sonra tedavi gördüğü Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şehit oldu.

Şehit sayısı 3’e yükseldi

Hakkari’de terör örgütü PKK tarafından 9 Temmuz tarihinde askeri araca uzak mesafeden saldırı düzenlenmişti. Saldırıda Üsteğmen Emre Kargın ve Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu Şehit oldu. Hain saldırıda yaralanan uzman çavuş Salih Altuntaş ise Ankara’da bulunan Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Yoğun bakımda tedavisi devam eden Altuntaş, bu sabah saatlerinde doktorların bütün çabalarına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Hastanede bekleyen anne Sultan ve baba Kenan Altuntaş acı haberi aldı. Bekar olduğu öğrenilen uzman çavuş Salih Altıntaş’ın cenazesi yarın memleketi Ordu’nun Aybastı ilçesinde son yolculuğuna uğurlanacak.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim