Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?

Hafta sonu yasak gelen iller hangileri? Türkiye’de koronavirüs vakalarının artışa geçmesi nedeniyle yasaklar yeniden gündeme geldi. Ankara başta olmak üzere bazı illerde hafta sonu yasaklarının uygulanmaya başlanması konuşulurken vatandaşlar da hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu sorusunun yanıtını arıyor. Peki 12 13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var? Hafta sonu yasak gelen iller hangileri?
Eklenme:
 Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?

Ankara başta olmak üzere Türkiye’de koronavirüs vakaları düğünler ve yaz tatilleri nedeniyle yeniden tırmanışa geçti. Yetkililerin bu yönde uyarıları devam ederken yasaklarında yeniden uygulanmaya başlanması gündeme geldi. Bilim kurulu ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda bazı illerde hafta sonu yasaklarının yeniden uygulanmaya başlaması konuşuluyor. Peki hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? Hangi illerde 12-13 Eylül 2020 sokağa çıkma yasağı uygulanacak?

12-13 Eylül hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son değerlendirmelere de salgının seyrinin giderek yükselmesi nedeniyle bazı yasakların yeniden uygulanmaya başlaması konuşuldu. AVM girişlerinde kontrollerini arttırılması, park ve piknik alanlarının yasaklanması, lokantaların sadece açık alanlarında servis yapılması gibi önlemler söz konusu olurken hafta sonu yasaklarının da bazı illerde yeniden uygulanmaya başlanması konuşuluyor. Şu an için 12-13 Eylül hafta sonu sokağa çıkma yasağı hakkında yapılan bir açıklama bulunmasa da önümüzdeki günlerde yasakların gelebileceği iddia ediliyor.

Hangi illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı var?

Günlük açıklanan koronavirüs tablolarına göre Türkiye’de vaka artışı en yoğun olarak görülen iller başta Ankara olmak üzere İstanbul, Van, Karaman, Erzincan, Çankırı, Kayseri, Konya, Erzurum ve Yozgat illerinde hafta sonu yasaklarının uygulanmaya başlanacağı öne sürülüyor. Henüz bu yasaklar hakkında yetkililerden bir açıklama yapılmadı.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap