Hackerlar 60 Milyon Dolarlık Bitcoin Çaldı.

Dünyanın gündemine bomba gibi düşen haber , 60 milyon dolarlık Bitcoin çalındı.

08.12.2017 - 10:47
08.12.2017 - 10:47
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Dünyanın gündemine bomba gibi düşen haber , 60 milyon dolarlık bitcoin çalındı. Dünya sanal para biriminde bitcoin durdurulamayan yükselişi hackerların hedefi olmuş durumunda. Bitcoin madenciliği yapan en büyük yerlerden biri olarak gösterilen NiceHash siber saldırı sonucu yaklaşık olarak 60 milyon dolarlık Bitcoin çaldılar.

Çalınan bitcoinlerin yanı sıra kullanıcı hatası ile çöpe giden bitcoin bi hayli fazla, Sabit disk yada internetsiz cihazlar yöntemi ile üretilen bitcoinler uzaktan erişim bağlantısı olmama durumunda çöp oluyor.Uzmanlara göre çöpe giden tahmini rakamı 30 milyar dolar civarında.

Bitcoin hakkında bilgi : Herhangi bir merkez bankası ve resmi kuruluşu olmayan elektronik para birimi, genellikle kullanım yerleri derin ağ sistemleridir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim