Hac Kesin Kayıtları 2019 Yılında Ne Zaman Başlayacak?

Binlerce hacı adayı kutsal toprakları ziyaret etmek için gün sayarken 2019 Hac kesin kayıtları ne zaman başlayacak sorusu merak ediliyordu. Peki, hac kura çekimi sonrası Hac kesin kayıtları 2019 yılında ne zaman başlayacak ve ne zaman sona erecek?
Yorum Yap
1 dk okuma süresi
8 Ocak 2019

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Hac kura çekimleri Geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Hemen ardından da 2 Ocak tarihinde Hac kesin kayıtları başladı. Hacı adayları Hac kesin kayıtları ne zaman sona ereceğini ve kayıt ücretini nereye ödeyeceklerini merak ediyor. Peki, hac kesin kayıtları ne zaman bitiyor?

Hacı adayları 2 Ocak itibariyle kesin kayıtlarını yapmaya başladı. Kurayı kazanıp da kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecekler ve ek kontenjan açılacak.

HAC KAYIT İŞLEMİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

2 Ocak tarihinde başlayan Hac Kesin kayıt işlemleri 11 Ocak Cuma günü sona erecek. Kura çekimini kazanmalarına rağmen Bu tarihe kadar kayıt yaptırmayan hacı adayları haklarını kaybedecek. Hac Kesin kayıt hakkı kazanan hacı adayları www.hac.gov.tr adresi üzerinden Kesin Kayıt Yaptırabilir Belgesi”ni Aldıktan sonra internet ortamından ya da müftülüklerden kesin kayıt işlemlerini yaptırabilecekler.

HAC KAYIT ÜCRETİ NEREYE YATIRILACAK?

Hacı adayları tercih ettikleri Hac konaklama türüne ait harç ücretinin tamamını Kesin kayıt sırasında yatırılabileceği gibi yüzde ellisini 11 Ocak 2019 tarihine kadar geri kalan %50 sini de 22 Şubat 2019 tarihine kadar cep telefonu bilgisi ve TC kimlik numarası ile birlikte Halk Bankası, Albaraka Katılım Bankası, Kuveyt Katılım Bankası, VakıfBank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf katılım, Ziraat katılım ve Ziraat Bankası üzerinden yatırabilecek.

HAC ÜCRETİ PTT’YE YATIRILABİLİR Mİ?

Hacı adayları Hac Kesin kayıt için tahsilat ücretini aynı zamanda PTT şubelerinden de ödeyebilir.

HAC EK KONTENJANLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan son açıklamaya göre Hac Kesin kayıt hakkı kazanmasına rağmen kayıt işlemini yapmayan hacı adayları yerine 2007 – 2019 yılları arasında kayıt yaptırıp da daha önce hiç hacca gitmemiş Şehit anne baba eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edenlere hak tanınacağı belirtildi.

İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.Gizlilik Politikası |Hakkımızda | Künye | İletişim devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com