Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme:
 Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Cildin temizliği her şeyin önündedir. Temiz bir ciltte makyaj her zaman kendini gösterecektir. Bu yüzden günlük makyaj da da cilt temizliğine dikkat edilmelidir. Kullanılan sabunlar dahi cildin nem dengesini bozmamalıdır. Cilt yapınızı bildiğiniz zaman daha uygun ürünler kullanmanız daha sağlıklı görünen bir cilt demektir. Ve makyajın kalıcılık oranı artmaktadır.

Günlük makyaj yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Cilde uygun bir nemlendirici ile daha güzel bir görünüş elde edebilirsiniz. Çok ağır olmayan bir makyaj her zaman daha naturel bir görünüm sağlar. Günlük bir makyaj olduğu için yoğun ve koyu renkler yerine daha soft daha açık renkler tercih etmek doğru olur. Cilt tipinizin yağlı mı yoksa kuru bir özelliğime sahip bunu bilmeniz seçeceğiniz ürünleri etkilemektedir. Bu noktada daha doğal içerikli ve ana hammaddesi bilinen ürünler tercih etmelisiniz.

Günlük makyaj teknikleri

Her gün yüzümüze uyguladığımız ürünler cildin nefes almasını engellemektedir. Bu yüzden günlük makyaj ya da cildi sürekli işlem gören bireyler açısından daha abartısız ve sade bir makyaj yapılması tavsiye edilir. Hem cildin yorulmaması hem de vakit kazanmak adına günlük makyaj da hafif bir tonlama kullanılması her zaman daha doğru olacaktır.

Peki günlük makyajı nasıl yapmalıyız?

Cilt temizliği sağlandıktan sonra, toniklenen cilt nemlendirilir. Göze batmayan ve cildin nefes almasını sağlayan bu işlem cildin daha ışıltılı görünmesine sebep olacaktır. Fondötenle cildi kapatmak yerine yeni satışa sunulan krem bazlı kapatıcıların tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Cilt bu şekilde doğal bir görünüm etmiş olacaktır. Günlük bir makyaj da doğal ve sadelik her zaman ön plandadır.

Gözlerin çok abartılı olmamakla birlikte açık tonlar da bir farla süslemek ekstra bir zaman kaybı yaratmayacaktır. Doğru fırça seçimiyle güzel bir görünüm elde edilebilir. Kullanılan kalem göz rengini bastırmazsa her zaman daha sade durur. Maskaranızı abartmanızda bir sakınca göremiyorum. Hacimli ve dolgun kirpiklere sahip olmak doğal görüntünüzü bozmayacaktır. Aksine daha güzel bir görüntü katacağından şüphe yok. Son olarak kullanılan bir dudak balm ile işlem tamamlandı.

Güne hazırsın.!


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Saç bakımında sık yapılan hatalar
21 09 2020 - 17:45
Evde cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler
19 09 2020 - 15:22
Gür kaşlara sahip olmanın 10 doğal yolu
17 09 2020 - 18:40
Zeytinyağının saça faydaları! Zeytinyağı saça nasıl uygulanır?
17 09 2020 - 11:58
Adet ağrısına ne iyi gelir? Adet ağrılarını geçiren şifalı bitkiler
16 09 2020 - 11:09
Saç sağlığı için etkili ev yapımı kür tarifleri
15 09 2020 - 20:25
Yorum Yap