Gümüşhane Valiliğinden Zehirlenme Vakaları Hakkında Açıklama: Yüksek Oranda Bakteri Belirlendi

Gümüşhane'nin Dibekli köyünde yaşanan zehirlenme olayları hakkında Gümüşhane Valiliği tarafından açıklama yapıldı. Valilik açıklamasında hastaneye başvuranların sayısının 138’e yükseldiği belirtilirken, bir hastanın yatarak tedavi altına alındığı diğerlerinin ise ilk müdahalenin ardından taburcu edildiği ifade edildi.

09.07.2019 - 23:09
09.07.2019 - 23:09
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Gümüşhane Valiliği Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Dibekli köyünde yaşanan zehirlenme olayları ile ilgili açıklama yapıldı. Dibekli köyünde şebeke suyunun kirlenmesi nedeniyle bugün de sanitasyon çalışmalarının sürdüğünün belirtildiği açıklamada, şebeke suyunu besleyen iki kaynaktan biri olan sondaj kuyusundan alınan numune örneklerinde yüksek oranda E.coli ve koliform bakterilerinin tespit edildiği açıklandı.

Temizleme Çalışmaları Sürüyor

Valilik tarafından yapılan açıklamanın devamında içme suyunun temizlenmesine ilişkin bilgiler de verilirken, kaynakların süper klorlamaya tabi tutulduğu ve daha sonra otomatik klorlama cihazının devreye sokulduğu ifade edildi. Özel İdare ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda sondaj kuyusunda kirlenmenin nedeninin de tespit edildiğinin belirtildiği açıklamada, temizleme çalışmalarına devam edildiği dile getirildi. Aynı zamanda köyde yaşayan halkın uyarıldığı belirtilirken içme suyundan kullananların kaynatıp soğutarak kullanmaları konusunda tavsiyelerde bulunulduğu ifade edildi.

138 Kişi Zehirlendi

Gümüşhane Valiliği açıklamasının devamında bugün saat 16.00 İtibarıyla zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvuranların sayısının 138 olduğunu belirterek, 137 hastanın ayakta tedavi edilerek taburcu edildiğini ancak bir kişinin hastaneye yatırılarak tedavi altına alındığını duyurdu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim