Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Gül Suyunun Cilt için Yararları: Cilt Temizliği için Gül Suyu Kullanımı

Son Güncelleme:
 Gül Suyunun Cilt için Yararları: Cilt Temizliği için Gül Suyu Kullanımı

En önemli giysimiz ve en büyük organımız olan cildimiz için hepimiz en büyük özeni göstermeye çaba sarf ediyoruz. Ancak bunu yaparken sayısız kimyasal ürün kullanıyor ve farkında olmadan cilt bakımı esnasında cildimize hasar verebiliyoruz. Kimyasal içerikli ürünler yerine tamamen doğal bir şekilde cilde birçok fayda sağlayan gül suyunun faydaları neler, aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

gül suyunun faydaları

Gül Suyunun Faydaları

Yatıştırma

Cilt için gül suyu kullanmanın faydaları nemlendirmeden arındırmaya kadar birçok farklı işlemi bir arada sağlar. Ancak hassas cilt tipine sahip olanlar için bu ürünün ciltte doğal yollardan yatıştırıcı etkiye sahip olması belki de en önemli özelliğidir. Uygulamadan sonra kızarma, kaşınma gibi reaksiyonlar ortaya çıkmasına neden olmayan gül suyu, aksine bu şikayetlere sahip kişilerin cildini sakinleştirmektedir.

İltihabı Önleme

Problemli bir cilt yapısına sahip kişiler, yine kızarıklık ve kaşıntılarla kendini gösteren iltihaplanmaları oluşmadan engellemektedir. İltihap önleme özelliği sayesinde egzama, mantar gibi farklı cilt hastalıkları için de kullanımı tavsiye edilen gül suyu ciltteki tahriş olan bölgeleri tedavi eder.

gül suyunun faydaları

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Sivilceleri Engelleme

Gül suyunun iltihaplar üzerindeki iyileştirici etkisi aynı zamanda sivilce gibi küçük ancak rahatsız edici sorunlar üzerinde de geçerlidir. Sonuçta mini iltihaplanma olarak görebileceğimiz sivilceler de bir cilt rahatsızlığı olmakta ve cilt için gül suyu kullanmak sivilceleri tedavi ederken aynı zamanda bu gözeneklerde sıkılaşma sağlamaktadır.

Siyah Noktaları Önleme

Yeterince temizlenmeyen ya da yağlanma sorunu yaşayan ciltlerde meydana gelen akne için gül suyu kullanmak oldukça akıllıca bir tedavi yöntemi olacaktır. Cildini temizlemek için gündelik ve düzenli olarak gül suyu kullanan kişiler cildinde yalnızca arınma ve sıkılaşma değil, cildin yağ dengesinin bozulmasını engelleyen nem dengesinin de sağlandığını görmektedir.

gül suyunun faydaları

Cilt Bakımı için Gül Suyu

Ciltte Parlama

Gül suyu kullananların en çok dikkatini çeken etkilerden biri de ciltte dikkat çeken bir parlama sağlanmasıdır. Yağlı dokunun yarattığı rahatsız edici parlamaların aksine, duru ve temiz bir cilt isteyenlerin tercihi olan saf gül suyu, cildin arınarak çok daha parıltılı ve aydınlık bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Yalnızca gül yapraklarından elde edilen doğru ürünü kullanmak, vitamin ve minerallerden cildin maksimum seviyede faydalanmasını sağlayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Koronavirüs epilepsi hastalarını nasıl etkiliyor? Koronavirüste epilepsi nöbetlerini engellemenin yolları!
19 04 2020 - 13:56
Koronavirüs Hastalarına Büyük Şok! Tedavi Gören Hastalarda Böbrek Yetmezliği Başladı
19 04 2020 - 09:59
Aşırı kahve tüketmek bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açabilir
18 04 2020 - 18:14
Ücretsiz maske için kod nasıl alınır? Bir kişi kaç maske alabilir?
10 04 2020 - 19:27
Dang humması nedir, belirtileri nelerdir?
8 04 2020 - 14:19
Sağlık Ocağı hangi saatlerde çalışıyor?
6 04 2020 - 11:23