Gözaltı Dolgusu Nedir? Ne İşe Yarar?

Gözaltı Dolgusu Nedir? Ne İşe Yarar?

Göz altı dolgusu, göz çevresindeki morlukları gidermek adına kemiklere uygulanmaktadır. Bu uygulama, göz altında kan damarlarının yüzeye yakınlığının önüne geçerek göz altı bölgesinin aydınlık görünmesini ve çukurluğun dolmasını sağlar.

Yazar :

7 Mayıs 2018 2 dk okuma süresi
PUAN VERMEK İSTERMİSİN? :)
Çok KötüKötüOrtaÇok İyiMükemmel Henüz Puan Verilmemiş :(
Loading...

Gözaltı dolgusu, gözaltı bölgesinde meydana gelen morlukların ortadan kaldırılması için yapılan estetik bir uygulamadır. Diğer bir adı ise ışık dolgusu olarak geçmektedir.

Gözaltı dolgu uygulaması nasıl yapılır?

Göz altı dolgu uygulaması, uygulama yapılacak olan bölgenin antiseptik solüsyonlar tarafından temizlenmesiyle başlar. Ardından lokal anestezi uygulaması gerçekleştirilerek enjeksiyon uygulamalarıyla bireyin canının yanmasının önüne geçilmesi için bölge hissizleştirilir. Ardından bölge içerisine kapalı uçlu kanüller kullanılarak dolgu maddesi enjekte edilir. Bu uygulama 30 dakika içerisinde tamamlanabilmekte ve kalıcılığı ise kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık olarak 15 ay sürmektedir.

Gözaltı dolgusunun avantajları nelerdir?

 • Gözaltı morluklarının ortadan kaldırılmasını sağlar.
 • Göz çevresinin olduğundan çok daha aydınlık görünmesini sağlar.
 • Göz altında meydana gelen çukurların doldurulmasını sağlar.
 • Yüzün çok daha genç ve ışıltılı görünmesini sağlar.

Gözaltı dolgu işlemi kimlere yapılabilir?

Gözaltı dolgu uygulaması, uygulanacak olan dolgu maddesine herhangi bir alerjisi bulunmayan, bebek emzirmeyen, gelişim çağını tamamlamış olan bütün herkese rahatlıkla başarılı bir şekilde uygulanabilen bir işlemdir.

Gözaltı dolgusu uygulamasının riskleri nelerdir?

Bu uygulamanın yalnızca uygulanacak olan dolgu maddesine karşı alerjik reaksiyon gösterilme riski bulunmaktadır. Bu nedenle de uygulamayı gerçekleştirecek olan uzman uygulamaya yapılacak olan kişiyi bu konuda kontrol etmektedir.

Gözaltı dolgu uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

 • Gözaltı dolgu uygulamasında uygulama sonrasında yapılmaması ve dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir;
 • Uygulama sonrasında sıcak su banyosu asla yapılmamalıdır.
 • 2 hafta süreyle aşırı spor aktivitesi yapılmamalıdır.
 • Aşırı gülme ve mimik içeren hareketlerde bulunulmamalıdır.
 • Uygulamayı takip eden 3 gün boyunca yeşil çay, balık yağı, sarımsak yağı ile yüksek kafein içeren gıdaların tüketilmemesine özen gösterilmelidir.
 • Dolgu uygulamasının yapıldığı bölge üzerine sıcak kompres asla uygulanmamalıdır.
 • İşlem sonrasında en az 48 saat süreyle bölge üzerine uzman doktorun uygulamanızı istediği ürünlerden başka bir ürün temas ettirilmemelidir.
 • Uygulamadan en az 1 hafta önce sigara ve alkol tüketiminin durdurulmasına dikkat edilmelidir.

Uygulama sonrasında bölge üzerinde herhangi bir şekilde ağrı hissi, cilt üzerinde aşırı soğuma ve beyazlaşma ya da morarma gözleniyorsa mutlaka doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir.

Bu İçeriği Aktif Kaynak Göstermek Koşulu İle Paylaşabilirsiniz. Hiçbir İçerik Aktif URL Verilmeden Kopyalanamaz! Lütfen Dikkate Alınız.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"