Göz sulanması nasıl geçer

NAVİGASYONGöz sulanması nasıl geçer?Göz sulanmasının nedenleri nelerdir?Göz sulanması durumunda neler yapılmalıdır? Göz sulanmasının tedavisi nelerdir? Göz sulanması nasıl geçer? Göz sulanması her yaştan insanda görülebilen oldukça yaygın olan göz hastalıklarından bir tanesidir. Göz sulanmasının pek çok nedeni de bulunabilir. Göz sulanmasını tek bir nedene bağlamak doğru olmaz. Gözlerimiz de bulunan gözyaşı kanalları ile gözyaşı üretiriz. […]

17.01.2018 - 23:13
17.01.2018 - 23:13
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Göz sulanması nasıl geçer?

Göz sulanması her yaştan insanda görülebilen oldukça yaygın olan göz hastalıklarından bir tanesidir. Göz sulanmasının pek çok nedeni de bulunabilir. Göz sulanmasını tek bir nedene bağlamak doğru olmaz. Gözlerimiz de bulunan gözyaşı kanalları ile gözyaşı üretiriz. Üretilen bu gözyaşları gözümüze dışarıdaki etkilerden korumak için vücudumuz tarafından oluşturulmaktadır. Gözyaşı sadece Ağladığımızda gözümüzden akan bir sıvı değildir. Gözyaşının asıl görevi gözü korumaktır. Gün içerisinde defalarca kez gözümüzü kırparız. Bu göz kırpması durumlarında da gözyaşları gözümüzü temizlemektedir. Zaten bu temizlemeler ile gözlerimiz sağlıklı olabilmektedir. Çünkü gün içerisinde mikroptan tutun da kira kadar pek çok etkiye gözlerimiz maruz kalmaktadır. Gözyaşları sayesinde bu durumlardan kurtulmak oldukça kolay olmaktadır. Gözyaşları gerektiğinden fazla üretilip vücuttan dışarı atılmaya çalıştığında ise göz sulanması meydana gelmektedir. Aşırı derecede gözyaşı üretimi de normalin altında gözyaşı üretiminde iyi değildir. Her zaman normal seviyede üretim sağlığımız için daha iyi olacaktır.

Göz sulanmasının nedenleri nelerdir?

Göz sulanmasını tek bir nedene bağlamak doğru olmayacaktır. Göz sulanmasının pek çok nedeni bulunabilir. Bu nedenlere göre bu farklı göz sulanmasını giderici yöntemler da uygulanabilir. Her diyorsun almasını aynı yöntemle uygulandığı takdirde olumlu bir yanıt alınmayabilir. Göz sulanmasının nedenlerinden bahsedecek olursak ise birkaç örnekle açıklayabiliriz.

• Göz tansiyonu hastalığı göz sulanmasına sebebiyet yaratabilir.

• grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi enfeksiyon hastalıkları da göz sulanmasına sebep olabilir.

• Kas veya herhangi bir nedenden dolayı meydana gelen göz kapağı düşüklüğü gibi rahatsızlıklar da gözün sulanmasına sebebiyet verebilir

• kişisel temizlik gibi gözlerimizin temizliğine de dikkat edilmediği takdir de veya kadınlarda makyajın sürekli olarak temizlenmemesi durumlarında ki dolayısı ile göz sulanması yaşanabilir.

• gözün kanallarında meydana gelen bazı göz hastalıklarından dolayı göz sulanması ortaya çıkabilir.

• Ani duygu durum değişimleri ve de ani ortam ya da sıcak soğukluk değişimlerinde de göz sulanması yaşanabilir.

• göze dışarıdan gelecek olan darbelerden dolayı da göz sulanması olabilir. Gözün içerisine bir şey kaçması durumunda göz sulanması yoğun olarak yaşanacaktır. Yabancı bir cismin göze kaçması durumunda cismin gözün içerisinden çıkarılması gerekmektedir. Aksi taktirde yabancı cisim göz içerisinde bulunmaya devam ettikçe göz sulanması daha da artacaktır.

Göz sulanması durumunda neler yapılmalıdır? Göz sulanmasının tedavisi nelerdir?

Göz sulanması durumu yaşıyorsanız ilk olarak gözünüzün içerisinde yabancı bir cisim olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer gözünüz temiz ise öküz sulanmanız hala devam ediyor ise öncelikli olarak gözünüzün temiz bir su ile yıkayabilirsiniz. Fakat gözünüzü yıkarken herhangi bir kimyasal kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bu durumları yaptıktan sonra göz sulanmanın hala devam ediyor ise gözünüz kaynaklı bir hastalık olabileceği için gözünüze uzman bir müdahalesi için doktora başvurmanız gerekmektedir.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Rasim 11 ay önce

Göz sulanması nasıl geçer herkes bu soruyu soruyor dimi?😀 işte bu sorunun yanıtı: göz sulanması😂gözümüzdeki bakterileri temizler bu yorumu yazıyorum çünkü benimde şuan sulanıyor ve bunu gidermek için sık sık gözümüze iyi bakmalıyız dinlendirmeliyiz ve fazla teknolojik aletle uğraşmamalıyız vede eğer geçmezse göz hekiminize mutlaka gitmelisiniz 2.neden : eğer nezleyseniz ondanda olabilir. Eyer bu yorum ise yaradıysa ne mutlu bana😀 geçmiş olsun ve sağlıklı günler dilerim.

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim