Göz Altındaki Koyu Halkalar Nasıl Geçer? Koyu Halkalar İçin 5 Doğal Göz Maskesi

Gözaltında oluşan koyu halkalar nasıl geçer? Koyu halkalar için maske kullanmak doğru mudur? Koyu halkalar için krem nasıl kullanılır? İşte gözaltındaki koyu halkalar için çok işinize yarayacak doğal maske tarifleri...
Yorum Yap
3 dk okuma süresi
27 Şubat 2019

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Çok sayıda sebepten dolayı gözlerinizin altında büyük ve koyu halkalara şahit olabilirsiniz. Çoğu zaman stres, sağlıksız beslenme, yorgunluk vb. eksikliklerin bir sonucu olabiliyor. Ayrıca günümüzde yaşam tarzı o kadar telaşlı ve meşguldür ki bu tür cilt kusurlarıyla karşılaşmak çok doğaldır. Bununla birlikte, bu rahatsız edici ve istenmeyen koyu halkalar için birçok doğal çözüm bulabilirsiniz. Koyu halkalar için çok fazla çözüm var, ancak en iyi çözümler, kısa zamanda gözlerinizin altındaki koyuluktan kurtulmanızı sağlayacak ev yapımı göz maskeleridir. Siz de koyu halka problemi ile karşı karşıyaysanız, bu yazımızda gözlerinizin parlak ve taze görünmesini sağlayacak muhteşem ev yapımı maskeler sunuyoruz.

İşte Koyu Halkalar İçin 5 Doğal Göz Maskesi:

Patates Ve Salatalık Suyu

Patates, koyu halkaları gidermek için yaygın olarak kullanılır. Patatesin cilt renginizi aydınlatan şaşırtıcı cilt aydınlatıcı unsurları vardır. Diğer tarafta salatalık, cildinizin taze ve daha açık görünmesini sağlayan şaşırtıcı pürüzsüzleştirme ve cilt aydınlatma özelliklerine sahiptir. Bu malzemeler koyu halkalarda harikalar yaratabiliyor. Çiğ salatalık ve patates suyunu çıkarın ve gözünüzün altına bu karışımı dairesel bir şekilde masaj yapın. Bu ikiliyi gece boyunca gözaltlarınızda bırakabilir, şaşırtıcı ve parlak gözlerle güne uyanabilirsiniz.

Badem Yağı Ve Bal Karışımı

Badem, sayısız faydası olan kuruyemişler arasında besleyici ve gençleştiricidir. Cildi yumuşak ve esnek hale getirirken besler. Ayrıca badem koyu gözaltı halkaları için çok etkili bir şekilde çalışır. Bal ve badem yağı maskesi, koyu halkalardan kurtulmak için oldukça etkili bir maskedir. Badem yağı ile balı karıştırın ve bu maskeyi uygulayın. Ayrıca bu karışımla masaj yapabilir ve kısa süre sonra parlayan gözlere geri kavuşabilirsiniz.

Nane Yaprakları ve Domates Suyu

Nane yaprağının cilt bakımı ile ilgisinin ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Nane yaprakları canlandırıcı ve gençleştiricidir ve bu nedenle parlak ve aydınlanmış gözlere kısa zamanda kavuşmaya yardımcı olur. Cilt parlatma ve aydınlatma için doğal bir ajan olan domates suyu ile birlikte kullanılır. Bu şaşırtıcı bileşenlerin harika kombinasyonu, kısa zamanda yorgun gözlerden ve koyu göz çevrelerinden kurtulmanızı sağlar. Bu etkili maske, tazelik de sağlayacaktır. Bu maskeyi gözlerin altına uygulayın ve 15 – 20 dakika bekletin ve durulayın. Kısa sürede koyu göz çevresinde inanılmaz bir fark göreceksiniz.

Portakal Suyu ve Gliserin

Portakal suyu, geleneksel cilt tedavilerinde çok yaygındır ve cilt tonunu hafifletmek için yaygın olarak kullanılır. Gliserin, çok fazla nem ve yumuşaklık sağlar. Bu malzemeler koyu halkalar üzerinde sihirli bir şekilde çalışıyor.Gözaltındaki koyu halkalar ile birlikte şiş gözlerden bu maske ile kolayca kurtulabilirsiniz. Bu bileşenlerin karışımını gözaltlarına uygulayın ve 15-20 dakika boyunca etki göstermesine izin verin. Sonra maskeyi çıkarın ve kısa sürede güzel parlak gözler elde edin.

Ayran ve Zerdeçal

Zerdeçal, koyu gözaltları söz konusu olduğunda çok etkili bir diğer doğal maddedir. Ayrıca ayran da, gözaltı koyuluklarını gidermek için bazı özelliklere sahiptir. Ayran ve zerdeçalı karıştırın ve bu karışımı gözaltındaki koyu bölgelere uygulayın. Hafifçe masaj yapın ve karışımın kurumasını bekleyin. Ardından durulayın parlak ve çarpıcı gözlerin keyfini çıkarın.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com