Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir? Göz Altı Morlukları Kurtulmanın 8 Yolu

Gözler insan vücudunun en önemli parçasıdır. Sadece etrafımızdaki dünyayı görmemize yardım etmiyorlar, aynı zamanda yüz güzelliğini de arttırmaya yardımcı oluyorlar. Bu nedenle herkes göz sağlığını korumaya çalışır, ancak göz sağlığınızı etkileyen ve sizi kötü hissettirebilen birçok sorun vardır. Bunlardan biri göz altındaki derinin siyaha döndüğü göz altı morlukları sorunudur. Birçok insan bu problemi göz altındaki koyu halkalarla karıştırır, ancak hem problemler hem de sebepleri farklıdır. Peki, Göz Altı Morlukları nasıl giderilir? İşte detaylar…
Yorum Yap
3 dk okuma süresi
25 Şubat 2019

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Göz altı morlukları, göz derisinin altındaki kan damarlarına verilen zarardan kaynaklanmaktadır. Sadece bu değil, yaralanma, yanlış göz bakımı ve beslenme yetersizlikleri gibi diğer faktörler de göz derisinin altındaki kan damarlarının zarar görmesine neden olabilir. Sorunun ortak belirtileri arasında ağrı, iltihap ve göz altında şişlik bulunur. Bu nedenle, kötü görünüm veren sorundan kurtulmak için gözlerinize özel bakım göstermek çok önemlidir. İşte göz altı morluklarından kurtulmanın 8 Yolu…

Buz

Buz, göz altı morlukları probleminin semptomlarını azaltmak için kullanılabilir. Buz, hasar görmüş kan damarlarının onarılmasına yardımcı olur ve bölgeleri uyuşturarak ağrıyı azaltır. Buz sadece siyahlığı değil aynı zamanda şişlik belirtilerini azaltmada da çok etkilidir. Bu nedenle, rahatlama sağlamak için göz derinizin altına buz sürülmesi önerilir.

Sıcak Kompres

Siyah gözlerin semptomlarından kurtulmak için ılık bir kompres yapabilirsiniz. Sıcaklık, iltihabı hafifletmeye etkili bir şekilde yardımcı olur. Ayrıca göz altındaki şişlik sorununda rahatlama sağlamada da çok etkilidir. Yapmanız gereken tek şey, rahatlamak için gözlerinize sıcak bir baskı uygulamak. Daha iyi sonuçlar almak için bu çözümü bir günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Aloe Vera Jeli

Aloe vera jeli, siyah göz probleminden kurtulmada çok faydalıdır. Aloe vera jelin iyileştirici doğası, hasar görmüş kan damarlarının onarımında yardımcı olur ve anti-enflamatuar özellikler, iltihabı azaltmada ve gözlerdeki şişliğin azalmasına yardımcı olur. Bu nedenle gözlerinizin altındaki cilde taze aloe vera jeli uygulanması tavsiye edilir. Aloe veranın düzenli kullanımı, gözlerinizin siyah renginin aydınlatılmasında da yardımcı olur.

Papaya

Papaya, cilt sağlığını korumak için çok iyi bir üründür. Papaya püresi, cilt sağlığını destekleyen birçok faydalı enzim bakımından zengindir. Papaya kullanarak göz şişmesi ve gözlerinizin altındaki siyahlık sorunundan kurtulabilirsiniz. Sadece bu değil, papaya da hasarlı kan damarlarını onarır ve rahatlama sağlamak için cilt altı kanamasını azaltır. Bu nedenle, faydalardan yararlanmak için gözünüzün altına papaya püresi uygulanması önerilir.

Zerdeçal Tozu

Zerdeçal tozu, göz altı morlukları sorunundan kaynaklanan ağrı ve iltihaplı belirtilerin azaltılmasına yardımcı olan anti-enflamatuar özellikler bakımından zengindir. Ayrıca zerdeçal da hasarlı kan damarlarını tamir ederek göz altı kanamasını durdurmada yardımcı olan iyileştirici özelliklere sahiptir. Zerdeçal tozu ile bir hamur yapın ve cildinize uygulayın. Etkili sonuç almak için bu işlemi günde 2 ila 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Bal

Bal, cilt sağlığı için harika bir üründür. Bal, ağrıyı ve iltihabı azaltmada yardımcı olan anti-enflamatuar özellikler içerir. Ayrıca bal cildin sağlığını da arttırır ve kanama damarlarını onarır. Ağrılı semptomlardan kurtulmak için cildinize doğrudan bal uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi tekrarlamak, gözlerinizin altındaki siyahlığı büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olur.

Hindistancevizi Yağı

Hindistancevizi yağı iltihap önleyici özelliklere sahiptir ve bu nedenle siyah gözlerden kaynaklanan ağrı ve iltihapların giderilmesinde çok etkilidir. Ayrıca hindistancevizi yağı, gözlerin altındaki şişkin salgının giderilmesinde çok yararlıdır. Cildi nemlendirir ve böylece daha hafif bir cilt sağlayarak cilt sağlığını iyileştirir. Rahatlamak için her gün hindistancevizi yağı uygulayabilirsiniz.

Sandal Ağacı Tozu

Sandal ağacı tozu, göz altı morluklarını azaltmada yardımcı olabilir. İhtiyacınız olan tek şey bir sandal ağacı tozu karışımı hazırlamak ve gözlerinizin altına uygulamak. En iyi sonucu almak için düzenli kullanımı tavsiye edilir.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com