Dizi Fragmanları

Gösterişli Hayatı ile Göz Boyayan Polat Ailesinin Dolandırıcılık Hikayesi Bir Filme Benzerliği Dikkat Çekti!

Bir süredir dikkat çeken paylaşımları ile bir fenomen haline gelen Dilan Polat’ın hakkında çıkan iddiaların ardından gözaltı kararı çıktı. Tutuklu yargılanan eşi Engin Polat ve Dilan Polat’ın dolandırıcılık hikayesi sosyal medyada kullanıcıların aklına aynı filmi getirdi: ‘Parasite’

Bir süredir tarihin uzun süre unutulmayacak önemli anlarına tanıklık ediyoruz. Ünlü sosyal medya fenomeni ve iş insanı Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın kara para akladığına dair iddialar soruşturuluyor.

Soruşturma kapsamında ailenin ve Dilan Polat’ın yanında çalışan onlarca insan ifadeye çağrıldı. Dilan Polat’ın kız kardeşi Sıla Doğu da eniştesi ve ablası ie birlikte dün gözaltına alındı.

Oysa bundan birkaç hafta öncesinde Dilan Polat genç kadınların gözdesiydi. Yaptığı yardımlar ve gösterişli hayatından paylaşımları ile halkın adeta gözünü boyamıştı.

Perde kalktığında Polat ailesinin çirkinlikleri ile baş başa kaldık. Soruşturma kapsamında Dilan ve Engin Polat’ın avukatları milyonlarca liralık sahte faturayı itiraf etti.

Pimi çeken ise tam da bu bahsettiğimiz fatura itirafı oldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çiftinin de aralarında olduğu 12 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tüm bunlar yaşanırken sosyal medyada Dilan Polat’ın hayranları ve kamuoyu yorumlarda bulunmaya devam ediyor.

Polat ailesinin tutuklanmasının ardından, bir süredir nerede olduğu merak edilen ve ailenin kara kutusu olarak değerlendirilen yardımcıları Şule’den paylaşım gelmiş. Şule, çocukları göstererek, ‘Buradayım’ demişti.

Şule’nin bu paylaşımının ardından Twitter, “Parasite” filmi benzetmesi ile çalkalanmaya başladı. Daha önce izleyenler “Aynısı” diye yorum yaptı.

“Parazit”, sınıf ayrımlarını, kapitalizmi ve aile bağlarını merkezine alarak, bir yoksul ailenin zengin bir ailenin evine hizmetçi olarak sızmasını konu alıyor. Bir yanda, Park ailesi gibi soylu ve varlıklı bir aile, diğer yanda ise maddi zenginlikten yoksun ama sokak zekasıyla dolu Kim ailesi bulunuyor. İki aile, belirsiz bir şekilde bir araya gelir ve Kim ailesi, bu durumun kendileri için altın bir fırsat olduğunu hızla fark eder.

Kim ailesinin üniversite çağındaki çocuğu Kiwoo’nun manipülasyon yetenekleri sayesinde, aile bireyleri kendilerini öğretmen ve sanat terapisti olarak Park ailesinin içine hızla yerleştirir. Kim ailesi, Park ailesine ‘vazgeçilmez’ lüks hizmetler sunarken, Park ailesi farkında olmadan evlerindeki her şeyi Kim ailesine kaybetmeye başlar.

Ancak bu düzen, kısa süre sonra bir tehditle karşı karşıya kalır. Kim ailesinin yeni bulduğu konforu tehdit eden bir parazit misafir ortaya çıktığında, iki aile arasında vahşi ve acımasız bir güç mücadelesi başlar. Bu mücadele, Kim ve Park aileleri arasındaki hassas dengenin yıkılmasına neden olabilir.

İşte sosyal medyadan gelen yorumlar👇🏻

👇🏻

👇🏻

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…👇🏻

Kaynak: https://onedio.com/haber/gosterisli-hayati-ile-goz-boyayan-polat-ailesinin-dolandiricilik-hikayesi-bir-filme-benzerligi-dikkat-cekti-1183598

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu