Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Google Sıralamasında Yükselmenin Yolları

Son Güncelleme:
 Google Sıralamasında Yükselmenin Yolları

Alternatif arama motorları ve Google’da sitenizin üst sıralara çıkması için pek çok öneri bulunuyor. Sitesinin kısa sürede Google’ın ön sayfalarında yer almasını isteyenler için adım adım takip edilmesi gereken etkili yöntemleri sizler için derledik, siz de Google sıralaması yükseltme önerilerimizi aşağıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

google sıralamasında yükselmek

Google Sıralamasında Yükselmek için Ne Yapmalı?

 Özgün İçerik Hazırlama

Tüm internet siteleri için en olmazsa olmaz kriter özgünlüktür. Google sıralamalarında yükselmek için özgünlüğün öneminin farkında olabilirsiniz. Ancak konuyla ilgili daha fazla detay vermek gerekirse genelde atlanılan bir konu olan görsellere dikkat çekilmelidir. Yazınızın içerisinde kullandığınız görsellerin minimum bir tanesinin özgün olması ve bir siteden olsa dahi herhangi bir program yardımıyla filtrelenerek değiştirilmiş olması gerekmektedir. Özgünlük için dikkat edilmesi gereken diğer öneriler şu şekildedir:

  • Yazım kuralları gibi, anlamlı ve keyifli içerikler üretilmeli, bu içeriklerin özgünlüğünden emin olunmalıdır.
  • Görseller aynı yazı içeriği gibi özgün olmalı, Google’da üst çıkmak için görsel altlarında alt=”anahtar kelime” şeklinde tagler kullanılmalıdır.
  • Makale içerisinde geçen anahtar sözcükler italik ya da kalın olarak vurgulanırken anahtar kelime içeren alt başlıklarsa <h1> etiketiyle boyutlandırılmalıdır.
  • Makalelerin özgünlüğü gibi uzunluğu da önem taşımakta, içerikler minimum 150 kelimeden oluşturulmalıdır.
google sıralamasında yükselmek

Google Sıralaması Yükselişi

Site Kalitesini Arttırma

Web sitesi kurduktan sonra içerikleri oluşturduktan sonra kırık bağlantı olmaksızın tasarımı bitirdiğinizi düşünelim. Sonrasında sıra site için backlink alma aşamasına gelecektir. Konuyla ilgili öncelikli olarak hiçbir anahtar kelime üzerinden backlink alınmaması gerektiğini bilmelisiniz. Site için önce domain adına backlink alınmalıdır.

Google arama önceliği için backlink alırken site içerikleri benzer 2 farklı web sitesinden kendi domain adı için backlink alınmalıdır. Bir hafta kadar sonrasında 10 ya da 15 adet kadar kaliteli dizinlere sahip sitelere kişinin kendine ait ana domain adlarını eklemesi gerekmektedir. Siteleri 20 ila 30 kadar dizine ilave ettikten sonra 2 gün içinde minimum 1 kez olmak kaydıyla yine minimum 150 kelimelik 5 adet makale eklenmelidir. Makalelerin anahtar kelime odaklı olması avantaj olacaktır.

Kelime Üzerinden Yükselmek

Site tasarımı genel hatlarıyla tamamlandıktan sonra 20 ila 30 adet dizin aracılığıyla backlink alındı ve sonrasında ilk 5 içerik girildi. Artık bu adımlardan sonrasında site için anahtar kelime çalışması konusuna odaklanmak gerekecektir.

google sıralamasında yükselmek

Web Sitesini Google’da Yükseltmek

Sitenin içerisinde yer alan hedef anahtar kelimelerden ana sayfaya link bağlanmalıdır. Hedef anahtar kelimelerle ilgili kalitesi yüksek ve tamamen özgün 3 farklı siteden html kodu kullanarak backlink alınmalıdır. Bu adımları takip edilmesi ve düzenli kalite artışı sayesinde site birkaç ay içinde Google’da istenen yere gelecektir.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız:

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Disco Elysium’a eklenecek yeni dil için anket başlatıldı (Türkçe’de yer alıyor)
13 05 2020 - 16:06
Play Store, 813 trojanlı uygulamayı mağazadan kaldırdı
13 05 2020 - 15:55
Xiaomi CEO’sundan gelen iPhone’lu paylaşım hayal kırıklığı yaşattı
13 05 2020 - 12:14
Facebook, içerik yöneticilerine 52 milyon dolar tazminat ödeyecek
13 05 2020 - 10:23