Google Sıralamasında Yükselmenin Yolları

NAVİGASYON Özgün İçerik HazırlamaSite Kalitesini ArttırmaKelime Üzerinden Yükselmek Alternatif arama motorları ve Google’da sitenizin üst sıralara çıkması için pek çok öneri bulunuyor. Sitesinin kısa sürede Google’ın ön sayfalarında yer almasını isteyenler için adım adım takip edilmesi gereken etkili yöntemleri sizler için derledik, siz de Google sıralaması yükseltme önerilerimizi aşağıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz.  Özgün İçerik Hazırlama Tüm internet […]

18.08.2018 - 22:15
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Alternatif arama motorları ve Google’da sitenizin üst sıralara çıkması için pek çok öneri bulunuyor. Sitesinin kısa sürede Google’ın ön sayfalarında yer almasını isteyenler için adım adım takip edilmesi gereken etkili yöntemleri sizler için derledik, siz de Google sıralaması yükseltme önerilerimizi aşağıdaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

google sıralamasında yükselmek

Google Sıralamasında Yükselmek için Ne Yapmalı?

 Özgün İçerik Hazırlama

Tüm internet siteleri için en olmazsa olmaz kriter özgünlüktür. Google sıralamalarında yükselmek için özgünlüğün öneminin farkında olabilirsiniz. Ancak konuyla ilgili daha fazla detay vermek gerekirse genelde atlanılan bir konu olan görsellere dikkat çekilmelidir. Yazınızın içerisinde kullandığınız görsellerin minimum bir tanesinin özgün olması ve bir siteden olsa dahi herhangi bir program yardımıyla filtrelenerek değiştirilmiş olması gerekmektedir. Özgünlük için dikkat edilmesi gereken diğer öneriler şu şekildedir:

  • Yazım kuralları gibi, anlamlı ve keyifli içerikler üretilmeli, bu içeriklerin özgünlüğünden emin olunmalıdır.
  • Görseller aynı yazı içeriği gibi özgün olmalı, Google’da üst çıkmak için görsel altlarında alt=”anahtar kelime” şeklinde tagler kullanılmalıdır.
  • Makale içerisinde geçen anahtar sözcükler italik ya da kalın olarak vurgulanırken anahtar kelime içeren alt başlıklarsa <h1> etiketiyle boyutlandırılmalıdır.
  • Makalelerin özgünlüğü gibi uzunluğu da önem taşımakta, içerikler minimum 150 kelimeden oluşturulmalıdır.
google sıralamasında yükselmek

Google Sıralaması Yükselişi

Site Kalitesini Arttırma

Web sitesi kurduktan sonra içerikleri oluşturduktan sonra kırık bağlantı olmaksızın tasarımı bitirdiğinizi düşünelim. Sonrasında sıra site için backlink alma aşamasına gelecektir. Konuyla ilgili öncelikli olarak hiçbir anahtar kelime üzerinden backlink alınmaması gerektiğini bilmelisiniz. Site için önce domain adına backlink alınmalıdır.

Google arama önceliği için backlink alırken site içerikleri benzer 2 farklı web sitesinden kendi domain adı için backlink alınmalıdır. Bir hafta kadar sonrasında 10 ya da 15 adet kadar kaliteli dizinlere sahip sitelere kişinin kendine ait ana domain adlarını eklemesi gerekmektedir. Siteleri 20 ila 30 kadar dizine ilave ettikten sonra 2 gün içinde minimum 1 kez olmak kaydıyla yine minimum 150 kelimelik 5 adet makale eklenmelidir. Makalelerin anahtar kelime odaklı olması avantaj olacaktır.

Kelime Üzerinden Yükselmek

Site tasarımı genel hatlarıyla tamamlandıktan sonra 20 ila 30 adet dizin aracılığıyla backlink alındı ve sonrasında ilk 5 içerik girildi. Artık bu adımlardan sonrasında site için anahtar kelime çalışması konusuna odaklanmak gerekecektir.

google sıralamasında yükselmek

Web Sitesini Google’da Yükseltmek

Sitenin içerisinde yer alan hedef anahtar kelimelerden ana sayfaya link bağlanmalıdır. Hedef anahtar kelimelerle ilgili kalitesi yüksek ve tamamen özgün 3 farklı siteden html kodu kullanarak backlink alınmalıdır. Bu adımları takip edilmesi ve düzenli kalite artışı sayesinde site birkaç ay içinde Google’da istenen yere gelecektir.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim