Teknoloji

Google My Bussiness Nedir? Kayıt Olmak için Ne Gereklidir?

Ticari bir işletmenin sahibiyseniz, bir mağazanız varsa ya da bir adreste hizmet veriyorsanız Google My Bussiness hakkında kesinlikle bilgi sahibi olmanız gereklidir. İşletmelerin hem Google arama sonuçlarında hem haritalar üzerinde çok daha bulunabilir ve görülebilir olmalarını sağlayan bu hizmet hakkındaki detaylı bilgiler aşağıdaki yazımızda.

Google My Bussiness Nedir? Kayıt Olmak için Ne Gereklidir?

Google My Bussiness Nedir?

Google tarafından siz işletme sahiplerine sunulmuş bir sistem olan Google My Bussiness, işletmeye ait isim, çalışma saatleri, adres, telefon, lokasyon görselleri gibi bilgilerin birlikte yer almasını ve müşterilere sunulmasını sağlayan bir hizmettir. Google My Bussiness nedir sorusunu detaylandıracak olursak; kişiler dilerse mobil üzerinden tek bir tuş kullanarak size ait bu bilgilere erişebilir, navigasyon kullanarak işletmeye direkt ulaşabilir ve web sitenizi ziyaret edebilirler.

Google My Bussiness Kayıt

İşletmeler için sayısız avantajı bulunan bu sisteme nasıl kayıt olacağınızdan bahsetmek gerekirse, öncelikle kendinize ait Google hesabınızın olması gerektiğini bilmelisiniz. Onaylanmış bir G-mail hesabına sahip olmak bunun için yeterlidir.

https://www.google.com.tr/intl/tr/business/ linkine tıkladıktan sonra, sağ üst köşede yer alan ”hemen başlayın” butonunu kullanarak devam ediyoruz. Ülkeyle başlayarak ilerleyen detaylı adres seçimini yaptıktan sonrasında müşterilere ürün ve hizmet sağladığınızı belirten ifadeyi seçmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan hizmeti nasıl ulaştırdığınız yönündeki soruya sizin için uygun cevabı verdikten sonra işletmenizin türünü de seçiyorsunuz.

Google My Bussiness Nedir? Kayıt Olmak için Ne Gereklidir?

İlgili kısma sabit telefon hattının numarasını, yoksa cep telefon numaranızı yazdıktan sonra işletmenin web sitesinin adresini de ekleyerek ”son” butonuna tıklıyoruz. Bu şekilde Google My Bussiness kayıt işlemini oluşturmuş ve onay alma işlemlerini gerçekleştirmeye geçmiş oluyoruz.

Google My Bussiness Onay Alma

İşletmenizin sisteme kaydını sağladıktan sonrasında posta aracılığıyla kartpostal görünümünde bulunan kişi adı kısmını dolduruyor ve ”posta” butonuna tıklıyoruz. Ortalama olarak bir hafta içerisinde Google My Business sistemi tarafından gönderilen doğrulama kodunu kullanarak sisteme giriş yapıyor ve kesinleştirmek için tekrar doğrulama kodunu giriyoruz. Onayı aldıktan sonrasında Google Benim İşletmem olarak Türkçeleştirilen bu sistem içerisinde dilediğiniz değişiklikleri yapabilir, eksik kalan bilgileri doldurabilirsiniz. Ne kadar çok bilgi girerseniz işletmenizin o kadar görünür olacağını unutmamak gereklidir.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu