Google, Chromebook Cihazlarındaki İşlemci Tercihi Değiştirebilir

Google ile Intel şirketleri arasındaki ortaklık anlaşması her an bitebilir. Google’ın laptop modelleri olan Chromebook cihazlarında Intel marka işlemciler kullanılmaktaydı. Intel firması ise üretim ve güncelleme sürecinin gerisinde kalarak Google’ın yeni güncellemesine gerekli yanıtı veremedi. Intel firmasının yeni çıkardığı işlemci modelleri olan Ice Lake birçok uzman tarafından beğenilmişti. İki gün önce sızdırılan performans raporlarına göre, […]

24.06.2019 - 14:43
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Google ile Intel şirketleri arasındaki ortaklık anlaşması her an bitebilir. Google’ın laptop modelleri olan Chromebook cihazlarında Intel marka işlemciler kullanılmaktaydı. Intel firması ise üretim ve güncelleme sürecinin gerisinde kalarak Google’ın yeni güncellemesine gerekli yanıtı veremedi. Intel firmasının yeni çıkardığı işlemci modelleri olan Ice Lake birçok uzman tarafından beğenilmişti. İki gün önce sızdırılan performans raporlarına göre, Intel Ice Lake işlemciler en büyük rakip AMD’nin Ryzen 5 serisinden çok daha iyi performans gösteriyor. Google ise bu yeni işlemci modellerini ürettiği Chromebook cihazlarında kullanmama kararı alabilir.

GOOGLE, AMD RYZEN 3000 SERİ İŞLEMCİLERİ KULLANILABİLİR

Intel şirketinin bir diğer işlemci modelleri olan Tiger Lake ise Google’ın uzun süredir gündeminde. Google bu işlemcileri yakından takip etmesine rağmen yakın zamanda AMD Ryzen 3000 serisi işlemciler için yeni bir destek paketi yayınlamıştı. Birçok uzmana göre de yeni nesil Chromebook cihazlarında Intel yerine AMD tercih edilebilir. Bunun temel sebebi de Intel marka işlemcilerin maliyetlerinin yüksek olaması.

AMD’nin el altından Google’a yeni nesil Ryzen 3000 seri işlemcileri için fiyat verdiğiyle alakalı da iddialar dile getirilmekteydi. İki firmada iddialarla ilgili açıklama yapmamış ve bu durum iddiaların doğruluk ihtimalini arttırmıştı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim