Google başlıkları ve yayıncıları vurgulamak için haberler sekmesini güncelleyecek

Başlıklar ve yayıncı adlarına daha fazla önem veren Google, masaüstü aramasının Haberler sekmesini yeniden tasarlıyor.

13.07.2019 - 20:53
13.07.2019 - 20:53
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Google tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde masaüstü için yeniden tasarlanmış bir Haberler sekmesinin devreye gireceği belirtildi. Yenilenmiş tasarım, yayıncı adlarını daha belirgin hale getiriyor ve ihtiyacınız olan haberleri bulmanıza yardımcı olmak için makaleleri daha net bir şekilde düzenliyor. Güncellenmiş yeniden tasarım Haberler sekmesini özel Google Haberler sitesine yaklaştıracak ve hikayeleri liste yerine kart biçiminde göstererek başlıkların ve yayıncıların daha net görünmesini sağlayacak.

Kartlar kullanılacak

Uzmanlar, şirketin bir konuyla ilgili daha geniş kapsama alanı arayan kullanıcıların konudaki farklı ipuçlarını ayırt etmelerini sağlamak için aynı konuyla birlikte haber gruplarını birleştirdiğini belirtti. Güncellenen Haberler sekmesi, önümüzdeki haftalarda tüm dünyadaki kullanıcılara açılacak. Uzmanlara göre, değişimin kendisi göreceli olarak küçük olsa da, Google’ın haber ürünlerini geliştirme konusundaki büyük çabalarının bir parçası. Gooogle haberlerini güvenilir kılmak için, haber kuruluşlarıyla ortaklıklar kurdu, kullanıcıların yayıncılara abone olmalarını sağlayacak yeni mekanizmalar yarattı, sahte haberlerle mücadele etmek için programlar hazırladı ve yeni özellikleriyle kendi özel Haber uygulamasını yeniden başlattı.

Sık sık güncelleme yapıyor

Dünyanın en büyük arama motoru Google, son yıllarda kullanıcı deneyimlerini en iyi seviyeye getirmek adına sık sık güncellemeler yapıyor. Google, geçtiğimiz aylarda yeni bir güncelleme yayınlamış ve bir çok web sitesi güncellemeden etkilenmişti. Google haberler sekmesine yapılacak olan bu güncellemenin siteleri nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim