Gmail Hesap Adı Değişir Mi? Gmail Kullanıcı Adı Değiştirme

NAVİGASYONGmail Giriş YapınHesap Ayarları Bölümüne UlaşınHangi Hesabınızın Adını Değiştirmek İstediğinizi SeçinDeğiştirin ve Kaydedin Gmail kullanıcı adınız veya hesap adınız, Gmail hesabınızdan e-posta gönderdiğinizde görünen addır ve varsayılan olarak artık Google hesabınızla da bağlantılıdır. Bunu değiştirmek istiyorsanız, kişileriniz tarafından nasıl tanımlanacağını seçmenizi sağlayacak hızlı ve basit bir işlem izlemeniz gerekir. Gmail Giriş Yapın Yapmanız gereken ilk […]

15.06.2019 - 14:09
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Gmail kullanıcı adınız veya hesap adınız, Gmail hesabınızdan e-posta gönderdiğinizde görünen addır ve varsayılan olarak artık Google hesabınızla da bağlantılıdır. Bunu değiştirmek istiyorsanız, kişileriniz tarafından nasıl tanımlanacağını seçmenizi sağlayacak hızlı ve basit bir işlem izlemeniz gerekir.

Gmail Giriş Yapın

Yapmanız gereken ilk şey, e-posta adresiniz ve şifrenizle Gmail’e giriş yapmak. Giriş yaptıktan sonra, ekran resminin hemen altında, ekranın sağ üst köşesinde görünen küçük ayarlar simgesine tıklayın tıklayın. Bir açılır menü açılır ve ‘Ayarlar’ seçeneğini tıklamanız gerekir.

Hesap Ayarları Bölümüne Ulaşın

Gmail genel ayarlar ekranını gördüğünüzde, Hesaplar sekmesini seçmeniz gerekir. Bunu yapmak için, üstteki ‘Hesaplar ve İçe Aktarma’ başlığına tıklayın. Gmail kullanıcı adınızı değiştirmenin yanı sıra, bu sekme Gmail hesabınızın diğer birçok yönünü değiştirmenize ve e-posta ayarlarınızı kişiselleştirmenize olanak sağlar.

Hangi Hesabınızın Adını Değiştirmek İstediğinizi Seçin

Birden fazla hesabınız varsa, hangisini değiştirmek istediğinizi seçmeniz gerekir. Sahip olduğunuz hesaplar ‘Farklı posta gönder’ yazan yerin hemen sağında görüntülenir. Bundan sonra, kullanıcı adınızı değiştirmenize izin verecek seçenek için ‘Bilgileri düzenle’yi tıklayın.

Değiştirin ve Kaydedin

Gmail adresinizin yanında görünen kişisel bilgileri değiştirebileceğiniz yeni bir pencere açılacaktır. Daha sonra otomatik olarak atanan ismin seçimini kaldırabilir ve tercih ettiğiniz ismi seçebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, isim değişikliğini etkinleştirmek için ‘Değişiklikleri Kaydet’i tıklamanız yeterli.

Hesaplar sekmesinde, artık seçtiğiniz Gmail kullanıcı adını gösterdiğini göreceksiniz. Bilgilerinizi tekrar değiştirmeniz gerekirse, bu adımı istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. E-posta gelen kutunuza geri dönmek için ekranın sol tarafındaki menüdeki Gelen Kutusu seçeneğine tıklamanız yeterlidir, e-postaların listesi yeniden görünecektir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim