Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Gmail Hesap Adı Değişir Mi? Gmail Kullanıcı Adı Değiştirme

Son Güncelleme:
 Gmail Hesap Adı Değişir Mi? Gmail Kullanıcı Adı Değiştirme

Gmail kullanıcı adınız veya hesap adınız, Gmail hesabınızdan e-posta gönderdiğinizde görünen addır ve varsayılan olarak artık Google hesabınızla da bağlantılıdır. Bunu değiştirmek istiyorsanız, kişileriniz tarafından nasıl tanımlanacağını seçmenizi sağlayacak hızlı ve basit bir işlem izlemeniz gerekir.

Gmail Giriş Yapın

Yapmanız gereken ilk şey, e-posta adresiniz ve şifrenizle Gmail’e giriş yapmak. Giriş yaptıktan sonra, ekran resminin hemen altında, ekranın sağ üst köşesinde görünen küçük ayarlar simgesine tıklayın tıklayın. Bir açılır menü açılır ve ‘Ayarlar’ seçeneğini tıklamanız gerekir.

Hesap Ayarları Bölümüne Ulaşın

Gmail genel ayarlar ekranını gördüğünüzde, Hesaplar sekmesini seçmeniz gerekir. Bunu yapmak için, üstteki ‘Hesaplar ve İçe Aktarma’ başlığına tıklayın. Gmail kullanıcı adınızı değiştirmenin yanı sıra, bu sekme Gmail hesabınızın diğer birçok yönünü değiştirmenize ve e-posta ayarlarınızı kişiselleştirmenize olanak sağlar.

Hangi Hesabınızın Adını Değiştirmek İstediğinizi Seçin

Birden fazla hesabınız varsa, hangisini değiştirmek istediğinizi seçmeniz gerekir. Sahip olduğunuz hesaplar ‘Farklı posta gönder’ yazan yerin hemen sağında görüntülenir. Bundan sonra, kullanıcı adınızı değiştirmenize izin verecek seçenek için ‘Bilgileri düzenle’yi tıklayın.

Değiştirin ve Kaydedin

Gmail adresinizin yanında görünen kişisel bilgileri değiştirebileceğiniz yeni bir pencere açılacaktır. Daha sonra otomatik olarak atanan ismin seçimini kaldırabilir ve tercih ettiğiniz ismi seçebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, isim değişikliğini etkinleştirmek için ‘Değişiklikleri Kaydet’i tıklamanız yeterli.

Hesaplar sekmesinde, artık seçtiğiniz Gmail kullanıcı adını gösterdiğini göreceksiniz. Bilgilerinizi tekrar değiştirmeniz gerekirse, bu adımı istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. E-posta gelen kutunuza geri dönmek için ekranın sol tarafındaki menüdeki Gelen Kutusu seçeneğine tıklamanız yeterlidir, e-postaların listesi yeniden görünecektir.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Mafia Trilogy’nin fragmanı yayımlandı
13 05 2020 - 20:07
Android 11, 4. önizleme sürümünde sohbet bildirimlerine yeni özellikler eklendi
13 05 2020 - 16:30
Disco Elysium’a eklenecek yeni dil için anket başlatıldı (Türkçe’de yer alıyor)
13 05 2020 - 16:06
Play Store, 813 trojanlı uygulamayı mağazadan kaldırdı
13 05 2020 - 15:55
Xiaomi CEO’sundan gelen iPhone’lu paylaşım hayal kırıklığı yaşattı
13 05 2020 - 12:14
Facebook, içerik yöneticilerine 52 milyon dolar tazminat ödeyecek
13 05 2020 - 10:23