Kadın

Kadınların En Sık Yaptığı Giyim Hataları

Hamile göbeği çıkaran gömlekler, bacak boyunu kısa gösteren pantolonlar, yaşa yakışmayan kıyafetler derken kadınların tarzını oluştururken yaptığı giyim hataları uzayıp gidiyor. Daha şık görünmek isterken tam tersi şıklığını kaybeden kadınlar için onları ve gardıroplarını yeniden hak ettiği şekilde canlandırmak için düzeltilmesi gereken yaygın moda yanlışları hakkında detaylı bilgileri aşağıdaki yazımızda veriyoruz.

Yaşa Uygun Giyim

En sık yapılan hataların başında yaşa uygun giyim tarzı oluşturmamak gerekiyor. Fiziksel görünüm ne kadar iyi olursa olsun kadınların içinde bulunduğu dönemi yansıtan giysiler giymekten vazgeçmemeleri, daha asil bir görünüm kazanmaları için şarttır. Moda kriterlerine göre elbette yalnızca yaşı ileri olanların değil, genç kızların da kendilerini daha yaşlı gösterecek giysilerden kaçınmaları gereklidir.

Tarzları Karıştırmak

Moda konusundaki bilginize güvenseniz dahi farklı tarzları aynı kombin içinde kullanmak oldukça risklidir. En küçük bir uyumsuzluk dahi görünümünüzü göz yorucu bir hale sokabilir. Bu nedenle farklı tarzları karıştırarak giyinmek yerine aynı gün içinde aynı konsept takip edilerek daha garantici davranılmalıdır.

Beden Seçimi

Birçok kadın daha ince görünmek ya da daha çekici olmak adına kendi bedeninden daha küçük bedenleri tercih etse de giysinin asıl kalitesini gösteren bedene olan uygunluğudur. Yani moda önerileri arasında en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan biri kesimin ve bedenin sizin için tam uygun olması ve fazla dar giyimden kaçınmaktır.

Çoraplar ve Taytlar

Yazın ya da kışın, hangi mevsim olduğu fark etmeksizin ten rengi çorap giymek büyük bir trend hatasıdır. Çorap giyme konusunda ısrarcı hanımların trend çizgisini bozmamak için pudra rengini tercih etmeleri çok daha ideal olacaktır.

Fazla kilolarınız varsa giyim önerileri içerisinde bir diğeri de tayt konusundan gelmektedir. 10 kilodan daha fazla kilo fazlası olanların tayt giymeleri bacaklarının kötü görünmesine yol açabilir. Uzun bacaklara sahip hanımlara oldukça yakıştırılan bir parça olan taytın doğru kullanılması önemlidir.

Yalnızca tayt değil, hangi parçayı tercih ederseniz edin sırf moda olduğu için değil, öncelikle size uygun olduğu için tercih edilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Bir parçayı sırf moda olduğu için almak, aslında size göre olmayan bir giyim şekli yaratarak kötü görünmenize yol açabilir.

Giyimde Odak Noktaları

Oluşturulan kombin ne kadar iddialı olursa olsun, vücudumuzda tek bir odak noktası yaratmak ideal stil için önemlidir. Örneğin göğüs dekoltesi olan bir bluzla derin yırtmaçları olan bir eteği bir arada kullanmak kafa karıştırıcı olabilir. Yalnızca bel kıvrımı, yalnızca basen genişliği ya da yalnızca göğüs bölgesi odak noktası olarak seçilmeli, giysilere bir bütün olarak bakılmalıdır.

Elbette giyimde uyum önemli, ancak uyumu yakalamak adına takıntılı olmak da gereksizdir. Yani renk uyumunu sağlamakta güçlük çektiğiniz parçalarda zıtlıklar yaratmaya çalışın. Renkleri ve desenleri zıt parçaların da farklı bir tarz oluşturabileceğini unutmayın.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu