Giresun’daki Operasyonlardan Kaçan Gri Listedeki Terörist Tunceli’de Öldürüldü

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde güvenlik güçleri tarafından 12 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen operasyon sırasında kaçan ve Tunceli’ye gittiği tespit edilen 6 PKK’lı terörist biri olan, ‘Rızgar’ kod adlı Abdülkerim Avras, Tunceli’de devam eden operasyonlar kapsamında öldürüldü. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesinde gri kategoride bulunan terörist ile birlikte 4 terörist daha etkisiz hale getirildi. 2014 […]

24.06.2019 - 16:17
24.06.2019 - 16:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde güvenlik güçleri tarafından 12 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen operasyon sırasında kaçan ve Tunceli’ye gittiği tespit edilen 6 PKK’lı terörist biri olan, ‘Rızgar’ kod adlı Abdülkerim Avras, Tunceli’de devam eden operasyonlar kapsamında öldürüldü.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesinde gri kategoride bulunan terörist ile birlikte 4 terörist daha etkisiz hale getirildi.

2014 Yılında Örgüte Katılmış

Öldürülen teröristin 2014 yılında örgüte katıldığı tespit edilirken terörden arananlar listesinde gri kategoride olduğu ve 2018 yılında Karadeniz bölgesinde büyük darbe alan örgüte yardım için gelen grupta bulunduğu belirtildi. Ayrıca öldürülen teröristin Yağlıdere ilçesi kırsalında çıkan çatışma sırasında ölen ‘Çiyager’ kod adlı Serdar Bekmez’in grubunda yer aldığı ve çatışmadan sonra kaçarak Tunceli’ye gittiği bildirildi.

Çok Sayıda Olaya Karıştı

Terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdiği sırada sabotaj ve suikast eğitimleri aldığı öğrenilen teröristin birçok olaya karıştığı tespit edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesi gri kategoride bulunan terörist 300 bin lira ödülle aranıyordu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim