1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Gençlik İksiri: Somon DNA Aşısı
Gençlik İksiri: Somon DNA Aşısı

Gençlik İksiri: Somon DNA Aşısı

A+A-

Cildin yaşlanmasını ve hatta daha genç görünmesini sağlamak için kullanılabilecek birçok estetik uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalardan biri de somon DNA aşısı tedavisidir. Somon DNA, somon sütünden elde edilmekte olup, insan DNA'sı ile aynı kimyasal yapıya sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Yaşlanmayla beraber yüz yaşlanmasının ortaya çıkması doğal bir sonuçtur. Cildimizdeki kollajen yenilenmesi, cildin yaşlanmayı, elastin üretimini, kan dolaşımını arttırmasını, büyüme faktörlerinin üretilmesini sağlar. Bununla birlikte, bu mekanizma zamanla yavaşlar. Somon DNA tedavisinin amacı anti aging sürecini ve yenilenme mekanizmalarını hızlandırmaktır.

Somon DNA uygulaması bir çeşit cilt gençleştirme tedavisidir, ancak tamamen ameliyatsız bir şekilde gerçekleşir. Ayrıca hızlı canlandırıcı etkiler yaratır. Nem ve ciltteki parlaklık tedavinin ardından hemen gözle görülmeye başlamaktadır.

Somon DNA tedavisi, sadece kadınların değil erkeklerin de tercih ettiği ve memnun kaldığı bir işlemdir. Somon DNA tedavisinin ardından etkisi 2 yıla kadar sürmektedir. Ardından tek bir seans ile etkisini uzatmak mümkündür. Enjekte edilebilir bir tedavi olan somon DNA tedavisi ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Somon DNA Aşısı Neden Gereklidir?

Somon DNA tedavisi somon sütünden elde edilen bir proteindir. Yaş ilerlemesi ile birlikte, subkütan dokunun en önemli takviyeleri olan kollajen ve elastinin sentezi yavaşlar ve hyalüronik asit miktarını azaltır. Cilt donuk ve sağlıksız görünmekle beraber yaşlılığın belirtileri de görülmeye başlar. Somon DNA, insan derisinde eksik proteinleri destekleyebilen en doğal kaynak olarak bilimselliği kanıtlanmıştır bir tedavidir.

Somon dna hastaya enjekte edildiğinde cilt kendini yeniler ve kendisini gençleştirir. DNA, hacmine oranla su hacmini 10 bin kat daha tutarak nem dengesinin korunmasına yardımcı olan derin kırışıklıkları önleyen ilk ve en basit adımdır. Antioksidan gücünde yüksek bir bileşimdir. Yaşlanma karşıtı tedavilerde yaşlanmaya karşı savaşmak için kullanılır.

Somon DNA uygulaması, cildi yenilemek için yenilikçi bir süreçtir. Dikkat çekilmesi gereken en önemli şey, kullanılan ürünün orijinal ve marka kalitesi olmasıdır.  Uygulama süresi 15-30 dakika sürer ve kişi uygulamadan sonra günlük yaşantısına devam edebilir. Her oturumda cildin yapısını güçlendirir, esneklik ve sızdırmazlığı artırır, güneş ışınlarına bağlı hasarları önler.

Gençlik İksiri: Somon DNA Aşısı

Cilt gençleştirme ve cilt canlandırmaya ihtiyaç duyan insanlar için uygulanabilir ve göz altı morlukları ve akne izlerinden muzdarip olan kişiler için de uygundur. Cildin yenilenmesini sağlaması nedeniyle hastanın daha genç bir görünüme sahip olması ve cildinin canlanması kaçınılmazdır. Yüz, alın, dudak ve göz çevresinin yanı sıra boyun ve ellerdeki kırışıklıkların azaltılması için de somon DNA tedavisi kullanılabilir. Aynı zamanda şu durumlarda da somon DNA tedavisi uygundur:

  • Gözaltı torbalarının ortadan kaldırılması
  • Yaşlanma ve güneş lekeleri

Somon DNA tedavisinin avantajları arasında şunlar bulunmaktadır:

Cilt daha parlak ve canlı görünürken, aynı zamanda tedavi UVB ışıklarının zararlı etkilerine karşı koruma sağlar.

  • Deriyi nemlendirir ve kalıcı nem sağlar
  • Cilt dokusunu geliştirir

Somon DNA Ne İşe Yarar?

Cildimiz çevre faktörleri ve zaman nedeniyle yaşlanır. Sonuç olarak, daha kuru görünür ve elastikiyetini kaybeder. Kırışıklıklar ve solgunluk daha görünür hale gelir. Yapılan araştırmalar, bu semptomların temelinin ciltte protein hızındaki azalma olduğunu göstermektedir. Somonun DNA'sı, insan DNA'sına benzemesi nedeniyle ciltte proteinleri oluşturan en iyi kaynaklardan biridir. Somon DNA tedavisi, kendi hacminin bin katına kadar nem tutma kapasitesi sayesinde cildin bozulan nemini geri kazanmada oldukça etkilidir. Somon DNA tedavisi cildin güzelliğinin tekrar kazanılmasına yardımcı olur ve yaşlanmaya karşı bir savunma mekanizması olarak çalışır. Aşı, somon sütü ile elde edilen bir serumdan oluşur ve enjeksiyonla uygulanır.

Somon DNA, polinükleotid olarak adlandırılan ve sitogenezi destekleyen bir maddedir. Somondan elde edilir ve cilt yenilenmesi için kullanılır. Somon DNA tedavisinde aşılama işlemi öncesinde, temizlenen cilt üzerinde lokal anestetik krem uygulanır. 20 dakika bekledikten sonra düşük dozlarla somon DNA enjekte edilir. Tedavi yaklaşık 10-20 dakika sürmektedir ve en iyi sonuç için 3-6 seans önerilir.

Gençlik İksiri: Somon DNA Aşısı

Somon DNA cildin sarkmasını önlemek için hücreleri yeniler ve kollajen ve elastik lifleri arttırır. Derideki kırışıklıkları ve elastikiyet kaybını azaltır.  Hasta, tedavi sonrasında sosyal ve iş hayatına devam edebilir. İğnelerin neden olduğu kızarıklık ve morarma ciltte görülebilir ancak hepsi kozmetik ürünlerle kapatılabilir.

Somon DNA aşısı tedavisi, diğer estetik ve yaşlanma karşıtı uygulamalarla birlikte de uygulanabilir.  Bu tedavi lazer ve radyofrekans ile birlikte alınıyorsa daha başarılı sonuçlar elde edilebilir. Estetik dolgu uygulamaları ile birlikte alınıyorsa, sarkmayı ve kırışmaların oluşmasını önler.

Somon DNA aşısı tedavisi bu alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Neredeyse herkese hitap eder. Hamile olan veya diyabet, emboli, felç hikayesi, kan pıhtılaşma bozuklukları, kalp rahatsızlıkları olan insanlar üzerinde kullanılması tavsiye edilmez.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.