Nedir?

Gençlik İksiri Olarak Anılan Eşek Sütü Sabunu Nedir, Faydaları Nelerdir?

Birçok kişi Eşek sütü sabunu nedir sorusunun yanıtını bilmezken Geçtiğimiz günlerde Cem Yılmaz’ın sevgilisi Defne Samyeli ile birlikte gittiği Bodrum tatilinde 4 kalıp Eşek sütü sabunu aldığına ilişkin haberlerin çıkması üzerine herkes Eşek sütü sabunu nedir,  Eşek sütü sabunu ne işe yarar ve eşek sütü sabununun faydaları nelerdir gibi soruların yanıtını aramaya başladı.

Adeta Eşek sütü sabunu o kadar popüler oldu ki,  neredeyse satıcılar “ gel vatandaş Cem Yılmaz da bu sabundan kullanıyor”  Sloganı ile satış yapmaya başlayacak.  Peki, o halde gençlik iksiri olarak bilinen Eşek sütü sabunu nedir gelin hep birlikte bakalım.

EŞEK SÜTÜ SABUNU NEDİR?

Eşek sütü faydaları nedeniyle hem Kozmetik hem de sağlık alanında sık kullanılan mucizevi bir besin.  Eşek sütünün anne sütü ile denk olduğunu bile söyleyenler var. İsterseniz ilk olarak eşek sütünden bahsedelim daha sonra zaten sabununu daha iyi kavrayacak.  Anne sütüne en yakın besinlerden biri olarak bilinen Eşek sütü yüksek biyokimyasal kimyasal bileşimi ve pH değerine sahip.  Eşek sütünün içerisinde bol miktarda A, B1, B2, C ve E vitamininin yanı sıra kalsiyum, ya ve laktoz bulunuyor.

Tabii ki Bunlara ek olarak eşek sütünün içerisinde sodyum,  çinko,  kalsiyum, magnezyum ve Potasyumu yüksek miktarda bulunuyor. Eşek sütü çok eski yıllardan beri tedavi edici ve iyileştirme özelliği nedeniyle ilaç yerine kullanılıyor.  Tabii ki onun cildi gençleştirici etkisi sayesinde güzellik sektöründe de kullanıldığı söylenebilir.  Dişi Eşekler günde sadece 0.2 litre ya da 0.3 litre süt üretebiliyor. Bu kadar Nadir bulunması da eşek sütünü daha değerli hale getiriyor.

Gençlik İksiri Olarak Anılan Eşek Sütü Sabunu Nedir, Faydaları Nelerdir?

EŞEK SÜTÜ SABUNUNUN FAYDALARI

Eşek sütü sabunu da işte bu nadir bulunan eşek sütünden yapılıyor içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral yer alıyor.  Cilt sağlığı için çok değerli olan bu doğal ürün cildi besleyerek sağlığına kavuşturur olmasının yanı sıra gençleştiriyor.  İsterseniz Eşek sütü sabununun faydaları neler hemen Birlikte bakalım;

  • Siyah nokta, akne ve Sivilcelerden kurtulmanızı sağlıyor
  • Cilt kararmaları ve cilt lekelerine önlüyor
  • Cildi gençleştiriyor kırışıklıkları gideriyor ve daha genç görünmenin ve yardımcı oluyor,
  • Egzama ve sedef hastalığına iyi geliyor
  • Cildin sıkılıp da olgunlaşmasına sağlarken cildin nem oranını dengeliyor
  • Cilde parlaklık ve sağlık katıyor
  • Ciltte alerji nedeniyle meydana gelen kızarıklıkları ve kaşınma hissini gideriyor
  • Eşek sütü sabunu hücre yenileyici özelliğe sahip olduğu için yaşlılık lekelerine iyi geliyor

EŞEK SÜTÜ SABUNU NASIL KULLANILIR?

Eşek sütü sabunu oldukça faydalı gördüğünüz gibi.  O halde faydalarını öğrendiğimize göre nasıl kullanılır gelin hep birlikte ona bakalım.  Günde 3 defa sabah, öğlen ve akşam olmak üzere düzenli olarak sabunu yüze uygulamalı maske gibi yazdıktan sonra köpürtüp 5 dakika bekleyerek yıkamalısınız.  Eşek sütü sabunun hiçbir yan etkisi yoktur Bu nedenle vücudunuza da uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu