Kadın

Gençleştiren Bitkisel Çay Tarifleri, Kırışıklıklara İyi Gelen Çaylar

Cildin güzelliği ve esnekliği birçok farklı etmene bağlı olmakla birlikte, bu etmenleri ortadan kaldırmanın en etkili yolları arasında doğru beslenme geliyor. Çünkü cildinize dışarıdan ne denli etkili uygulamalar yaparsanız yapın, bileşenleri içeriden geliyor ve bu beslenmeyi desteklemek için düzenli bitki çayı tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Cildi daha genç gösterecek olan bitkisel çay tariflerini siz de aşağıda yer alan yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Papatya Çayı

Mutfaklarda en sık gördüğümüz bitkisel çaylar arasında olan papatya çayını dilerseniz içerek, dilerseniz cilt toniği olarak dışarıdan uygulayarak faydalarını görebilirsiniz. En şifalı otlardan biri olan papatyanın yavaş sindirim sistemi ya da stres gibi psikolojik durumlara olan etkisi de onu kullanmak için bizlere başka sebepler veriyor. Sakinleştirici ve antibakteriyel özelliğiyle papatya, alerji, yanık, yaralanma ve akne sorunlarında sıkça tüketilebiliyor. Kırışıklıklar için doğal yüz maskeleri yapmak isteyenlerin de kullanabileceği papatyayı çay olarak tüketmenin genel metabolizmaya da katkıları olacaktır.

Akneli bölgelere direkt dışarıdan uygulayarak etkisini destekleyebileceğiniz papatya çayını her gün bir fincan tüketerek daha aydınlık ve genç görünen bir cilde sahip olmak mümkündür. Papatya çayını demledikten sonra içine yarım tatlı kaşığı bal karıştırarak ve yalnızca 15 dakika bekleterek lekeli bölge tedavisinde de kullanmayı deneyebilirsiniz.

Nane çayı

Yapraklarını demleyerek elde edebileceğiniz nane çayının faydaları hem içerek hem de tonik olarak kullanıldığında kendini gösteren türdendir. Ciltteki yatıştırıcı etkisi sayesinde hem akne gibi gözenek temizliğinden kaynaklı sorunlara hem de gerginlik yaratan etkisiyle minik boylarda kırışıklıklara iyi geldiği bilinen nane çayını cilt temizliği için demledikten sonra pamukla yüze uygulayabilir, 10 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Günlük kullanım için ideal olan bu çayın antibakteriyel özelliği sayesinde daha genç görünen bir cilde sahip olmak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu