1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Gençleşmek İçin Akıllı Dolgu Uygulaması Yaptırılmalı Mı?
Gençleşmek İçin Akıllı Dolgu Uygulaması Yaptırılmalı Mı?

Gençleşmek İçin Akıllı Dolgu Uygulaması Yaptırılmalı Mı?

A+A-

Günümüz güzellik teknolojisinde ortaya çıkan yenilikler, ardı arkası kesilmeyen güzellik uygulamalarını ortaya çıkarıyor. Hal böyle olunca da genç kalmak için çeşitli uygulamalar yaptırmak isteyen kişiler, hummalı bir arayış içerisine giriyor. Peki, yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılması ve en doğal bakımı yaptırmak mümkün mü?  Akıllı dolgu uygulaması sayesinde yaşlanma belirtileri doğal bir biçimde ortadan kaldırılabiliyor.

Akıllı dolgu uygulaması nedir?

Akıllı dolgu uygulaması, temelinde kollajenin ana maddesi olan çok yüksek güvenlik analizlerinden onay almış enjeksiyonlardan oluşan çok başarılı bir kollajen aşısı uygulamasıdır. Akıllı dolgu uygulamasının %30’u PLC maddesinden, geriye kalan %70’i de CMS adındaki karboksimetilseliloz maddesinden oluşmaktadır. CMS maddesi, dolgu uygulamasının dolgunluğun belirgin bir hale gelmesinden sorumludur. Uygulamanın sonrasında bu %70'lik kısım başarılı bir biçimde gözden kaybolur. Uygulanan bölgede yalnızca PLC kalır. Kollajen ya da diğer adıyla PLC, vücut içerisinde kollajen maddesinin tetikler ve fibroblast artışını sağlar. Uygulama cilt dokusunun gençleşmesinde etkili olan Tip 1 kollajeninin üretilmesini sağlamaktadır.

Akıllı dolgu uygulamasının farkı nedir?

Diğer bütün dolgu uygulamalarında kontrol edilmesi zor olan Tip 3 kollajen sentezi tetiklenirken, bu uygulamada deri dokusunda bulunan Tip I kollejen sentezi tetiklenir. Yani kollajen sentezi doğal ve etkili bir kollajen türü Tip I kolljeni ile sağlanmaktadır. Uygulamada aslında bireyin gençleşmesini gerçekleştiren aslında kendi kollajen maddesidir.

Akıllı dolgu uygulaması neden tercih edilmelidir?

Akıllı dolgu uygulaması, cilt dokusunun zamanla kaybettiği deri dokusunun yerine konmasını, cildin zamanla kaybettiği esnekliği geri kazanmasını sağlar. Uygulama yapıldıktan sonraki ilk durumun değerlendirmesi ancak 10-12 hafta sonra yapılır. Gerekli düzeltmenin gerçekleştirilebilmesi adına yapılacak olan 2. uygulama asla 12. haftadan erken yapılamaz. Uygulama esnasında verilecek olan enjeksiyon miktarının ilk aşamada % 30’u kadarı verilmektedir. Bu ölçü bile dolgunluk elde edilmesinde etkili olmaktadır.

Akıllı dolgu uygulamasının getirmiş olduğu avantajlar ise şu şekildedir;

  1. Kırışıklıkları, kıvrımları etkili bir şekilde düzeltme,
  2. Hacim verme,
  3. Şekillendirme.

Akıllı dolgu uygulamasını kimler kullanabilir?

Akıllı dolgu uygulaması, 18 yaşını geçmiş kadın erkek herkese başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Ancak uygulamanın gerçekleştirilmesinde etkili olan en önemli nokta, bireyin herhangi bir cilt sorununun olmaması gerektiği şartıdır. Aksi halde uygulama gerçekleştirilemez. Akıllı dolgu uygulamasının uygulanabilir olduğu durumlar ise;

  • Cilt dokusu üzerinde mevcut olan derin kırışıklıklar,
  • Yanak bölgesinde, şakaklarda görülen hacimsel kayıplar,
  • Yüzdeki mevcut izlerin silinmesi,
  • Yüz şeklini yeniden inşa etme,
  • Cilt sarkmalarının şiddetini azaltma ve ortadan kaldırma için bu uygulama başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Akıllı dolgu uygulaması içerisinde yer alan maddeler asla hayvansal ya da bitkisel bir madde içermez. Kontrollü olan bu uygulama, insan sağlığı için güvenli ve yüksek başarı sağlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.