Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Genç cildin sırrı: Elma kayısı maskesi

Cilt gençleştirme deyince birçok kişinin aklına medikal uygulamalar veya estetik operasyonlar geliyor. Oysa özenli ve disiplinli bir cilt bakımı ile her daim genç ve güzel görünmek de mümkün. Güzel ve genç görünmek için çaba sarf etmek şart. İşte iş yine size düşüyor.
Eklenme:
 Genç cildin sırrı: Elma kayısı maskesi

Herkes için dış görünüm büyük derecede önem taşır. Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak, herkesin en büyük isteğidir. Aynı zamanda tüm kadınlar yaşından daha genç görünmek ister. Bu görüntüye sahip olabilmek için cilt bakım ürünlerinden faydalanılabileceği gibi, doğanın nimetlerinden yararlanabilmek de mümkündür. Cildin gençleşmesi ve daha sağlıklı olması için yapılabilecek doğal maskelerin başında elma-kayısı maskesi en önde gelmektedir.

Elma-Kayısı Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Kadınların en büyük cilt problemleri arasında cilt kırışıklığı ve siyah noktalar başı çekmektedir. Elma-kayısı maskesi sayesinde küçük kırışıklıklarınızdan kurtularak, siyah noktalarda kısa sürede iyileşme sağlandığı gözlemlenecek ve temiz, sağlıklı bir cilde kavuşacaksınız.

Elma-Kayısı Maskesinin Hazırlanışı

Elma-kayısı maskesinin içerisinde olacak malzemelerin teminatı kolaydır. Bu malzemeler: 1 adet kırmızı elma, 4 adet kayısı ve 1 bardak su.

Kayısılar, çekirdeklerinden ayrılarak tüm yumuşak kısım dörde bölünür. Kırmızı elmanın kabuğu ince şekilde soyulur ve kayısılarla birlikte küçük bir tencere veya cezve içerisinde az bir miktar su ile kaynatılır. Meyvelerin yumuşaması ile kaşıkla ezilen bu meyveler lapa haline gelinceye kadar kaynatma işlemine devam edilir. Kıvamı lapa haline gelmiş olan bu meyveler ılınmak üzere bir kenarda bekletilir.

Maskenin tamamen ılınmasının ardından cilde sürülme işlemine geçilebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli husus maskenin cilt yüzeyinde kalmaması, cilde yedirilerek sürülmesidir. Yaklaşık yarım saat bekletilmesinin ardından bol su ile yüz yıkanır ve maske artığı ciltten temizlenir.

Maskenin uygulanmasının hemen ardından cildin nemlendiği ve tazelendiği gözle görülebilmektedir. Maskeyi haftada bir kez düzenli olarak uygulamak şikâyetçi olduğunuz konularda fayda görmenizi sağlayacaktır.

Bu maskeyi uyguladıktan sonra yüzünüze yapacağınız masaj ile etkisini attırabilirsiniz. Nasıl mı? Cilt bakımını tamamladıktan sonra serum + krem veya yüz bakım yağı ile düzenli olarak yüz masajı yaparak… Her gün masajla cildinin kan dolaşımını artırmak, 1-2 ay içerisinde ameliyatsız estetik uygulamalarının sağladığı etkiyi verebiliyor. Şimdi, en doğal yüz gerdirme ile kırışıklıklardan kurtulmanın tadını çıkarabilirsiniz.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Vajina sağlığını olumsuz etkileyen yiyecekler
23 10 2020 - 10:27
Hamilelerin uzak durması gereken meyveler
22 10 2020 - 14:34
Doğal saç bakım yağları ve faydaları
22 10 2020 - 13:27
Hamilelerin tüketmesi gereken 10 meyve
22 10 2020 - 10:21
Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri
21 10 2020 - 16:08
Cilde iyi gelen vitaminler
21 10 2020 - 10:14
Yorum Yap