Gemlik Devlet Hastanesi 4 Lira Tedavi Ücreti İçin Hastaya İcra Tebligatı Gönderdi

Gemlik Devlet Hastanesi'nde tedavi olan Arife Sibel Çakıroğlu, hastaneden kendisine gönderilen 4 liralık icra tebligatını görünce büyük şok yaşadı. Hastaneden yapılan açıklamada ise muhasebeden yanlışlık yapılmış olabileceği belirtildi.

28.06.2019 - 18:04
28.06.2019 - 18:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Bursa’nın Gemlik ilçesinde yaşayan Arife Sibel Çakıroğlu, daha önce tedavi gördüğü Gemlik Devlet Hastanesi tarafından kendisine gönderilen 4 liralık icra tebligatını görünce şaşkına döndü. Hastanede alerji nedeniyle tedavi gören kadın, 1 hafta boyunca iğne olmaya gitti. Acil servise giden, iğne ve şırıngayı kendisi alan Çakıroğlu, emekli olması nedeniyle hastaneye herhangi bir para ödememesi gerektiğini düşünüyordu. Ancak aradan geçen 1 ay sonunda Çakıroğlu’na Gemlik Devlet Hastanesi tarafından 2 adet icra tebligatı gönderildi. Gelen tebligatta 28 Mayıs ve 30 Mayıs tarihlerinde Gemlik Devlet Hastanesi acil servisinde gördüğü tedavi nedeniyle toplam 4 TL borcu olduğu belirtilen Çakıroğlu, büyük şaşkınlık yaşadı. Ayrıca tebligatın devamında hastane veznesine 7 gün içerisinde bu paranın ödenmemesi durumunda hukuki yollardan birikmiş faizi ile paranın tahsil edileceği belirtildi. Sadece 4 lira için kendisine böyle göre tebligat gönderilmesini tepki gösteren Çakıroğlu, hastane başhekiminin okumadan bu evrakı imzalamış olabileceğini düşündü.

Muhasebe Yanlışlık Yapmış

Arife Sibel Çakıroğlu, bir yanlışlık olduğunu düşündüğünü belirterek hastaneden çıkarken kimsenin kendisine borcu olduğunu söylemediğini 4 lira için tebligat göndermelerinin yanlış olduğunu düşündüğünü ifade etti. Ayrı ayrı gelen iki tebligat için hastanenin 4 pul masrafı ödediğini ve bu 4 pulun toplam maliyetinin 7 liradan fazla olduğunu belirten Çakıroğlu, pul ücretinin bile kendisinin borcundan daha fazla olduğunu belirterek hastane başhekiminin okumadan evrakları imzaladığını düşündüğünü söyledi. Gemlik Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şahmeran Çelenkoğlu, Çakıroğlu’nun başına gelen olayın yanlışlıkla ortaya çıkmış olabileceğini ve muhasebenin yanlışlık yapmış olduğunu ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim