Teknoloji

Geliyor Gelmekte Olan: Apple, iOS 18 ile Yapay Zeka Teknolojisini Yeni iPhone Modelleriyle Buluşturacak

Teknoloji dünyası, henüz birkaç ay önce kullanıma açılan iOS 17’in ardından şimdiden gözünü 2024’de piyasaya sürülecek iOS 18’e dikti. Apple’a yakın kaynaklara göre, yaklaşan işletim sistemi dijital asistan Siri için bazı önemli yapay zeka özellikleri ile beraber gelecek.

Detaylar 👇

Kaynak: https://twitter.com/Tech_Reve/status/…

Apple, 2023 yılı ile beraber önemi gittikçe artan yapay zeka teknoloji ile ilgili çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

ABD merkezli şirket, yeni endüstride rakiplerinin aksine daha yavaş ancak temkinli hareket etmeyi tercih ederken, ilk büyük projesini 2024 yılında hayata geçirmeyi hedefliyor.

Teknoloji devi, gelecek yıl piyasaya süreceği yeni işletim sistemi iOS 18 ile beraber yapay zekanın heyecanlandıran yeteneklerini iPhone’larda kullanmaya başlayacak.

Şirkete yakın kaynakların iddialarına göre, telefonlarındaki ilk büyük yenilik yıllardır hayatımızda olan dijital asistan Siri’de yaşanacak..

Yapay zeka tabanlı yeni bir dil modeline sahip olacak Siri, çok daha akıllı hale gelecek ve kullanıcılara hemen hemen her alanda yardımcı olacak.

Yenilenen dijital asistan, cihaz sahibini artık çok daha yakından tanıyacak ve tıpkı ChatGPT ve diğer sohbet botları gibi e-posta yazma, içerik üretme, internet üzerinden bilgiler derleme veya görsel düzenleme gibi yeteneklere sahip olabilecek.

İddialar, yeni Siri’nin iOS 18 ile uyumlu iPhone cihazlarında bulut tabanlı şekilde çalışacağını ve bu nedenle bahsi geçen tüm yapay zeka özelliklerini destekleyemeyeceğini belirtiyor.

Öte yandan, yeni işletim sistemi ile beraber geliştirilecek iPhone 16 cihazlarının yapay zekaya uygun güçlü donanımlarla beraber geleceği ve yeni Siri ile tam uyumlu çalışacakları belirtiliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Kaynak: https://onedio.com/haber/geliyor-gelmekte-olan-apple-ios-18-ile-yapay-zeka-teknolojisini-yeni-iphone-modelleriyle-bulusturacak-1184898

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu