Gelinim Mutfakta 12 Ekim Haftanın Finalinde Kim Birinci Oldu, Kim Elendi?

Gelinim Mutfakta 12 Ekim Haftanın Finalinde Kim Birinci Oldu, Kim Elendi?

Kanal D'nin sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta 12 Ekim haftanın finali bölümüyle bugün heyecan dolu dakikalar yaşatıyor. Hafta içi yayınlanan her bölümü ile izleyenlere ekran başına kilitleyen gelin mutfakta haftanın finali ayrı bir heyecanla ekrana geliyor. Peki, Gelinim Mutfakta 12 Ekim haftanın finalinde kim birinci oldu? 12 Ekim Gelinim Mutfakta haftanın finalinde kim elendi?

Yazar :

12 Ekim 2018 2 dk okuma süresi

Kanal D’de sunuculuğunu Fatih Ürek in üstlendiği Gelinim Mutfakta yarışmasında bir haftanın finali heyecanı daha başlıyor. Hafta içi her gün günün finali heyecanı yaşanan yarışma programında haftanın finalinde ise bir gelin birinci olarak beş bilezik ödülünün sahibi olurken bir gelin ise yarışmaya veda ediyor. 12 Ekim Gelinin mutfakta haftanın finali heyecanı başladı. Peki, Gelinim Mutfakta haftanın finalinde birinci kim oldu?

Türkiye’nin en çok izlenen yarışma programlarından biri olan Gelinim Mutfakta 12 Ekim haftanın finali bölümünde bugün gelinler tatlı yapacak kayınvalideler ise tadına bakacak. Her haftanın finalinde bir tatlı ile kayınvalidelerine sunum yapan gelinlerden en yüksek puanı kim alacak? Gelinim Mutfakta 12 Ekim Çeyrek altını kim kazandı? 12 Ekim gelinim mutfakta haftanın finalinde kim elendi? Bütün bu soruların yanıtını haberimizin devamında bulabilirsiniz…

GELİNİM MUTFAKTA 12 EKİM GÜNÜN YEMEĞİ

Gelinin mutfakta 12 Ekim haftanın finali bölümünde günün yemeği başta da belirttiğimiz gibi tatlı oldu. Bugün Gelinler trileçe tatlısı yapacak. Trileçe tatlısı için malzemeler şu şekilde;

Keki İçin:

3 adet orta boy yumurta

3 kahve fincanı un

4 kahve fincanı tozşeker

Bir kahve fincanı su

1 paket kabartma tozu

Bir çimdik tuz

Tereyağı

Şerbeti İçin

Bir buçuk su bardağı soğuk süt

2 su bardağı krema

Üzeri İçin

Bir paket hazır karamel sos

Trileçe tatlısı için kayınvalideler 90 saniye gelinlerine tüyo verdi ve daha sonra gelinlerin 45 dakikalık suresi başladı.

GELİNİM MUTFAKTA 12 EKİM GÜNÜN PUANLAMASI

Gelinim Mutfakta 12 Ekim günün puanlaması şu şekilde;

Hanife Hanımın Puanlaması

Ezgi: 1 puan

Emel: 1 puan

Başak: 5 puan

Yasemin: 1 puan

Reyhan Hanımın Puanlaması

Ezgi: 1 puan

Emel: 5 puan

Başak: 1 puan

Yasemin: 3 puan

Öznur Hanımın Puanlaması

Ezgi: 5 puan

Emel: 4 puan

Başak: 1 puan

Yasemin: 3 puan

Ergül Hanımın Puanlaması

Ezgi: 2 puan

Emel: 5 puan

Başak: 1 puan

Yasemin: 3 puan

Yapılan puanlama sonucunda bugün toplamda Başak 8 puan, Ezgi 9, Yasemin 10 ve Emel 19 puan aldı. Bu durumda çeyrek altının sahibi Emel oldu.

GELİNİM MUTFAKTA 12 EKİM HAFTANIN FİNALİNDE KİM KAZANDI?

Gelinim Mutfakta 12 Ekim haftanın finalinde birinci Ezgi oldu. 57 puanla birinci olan Ezgi, aynı zamanda 5 bilezik ödülünün de sahibi oldu. Fatih Ürek, bu hafta puanların çok yakın olmasından dolayı öncelikle en yüksek olan puanı açıkladı. Bu hafta Gelinim mutfakta yarışmasından elenen isim ise Yasemin oldu.

Bu İçeriği Aktif Kaynak Göstermek Koşulu İle Paylaşabilirsiniz. Hiçbir İçerik Aktif URL Verilmeden Kopyalanamaz! Lütfen Dikkate Alınız.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir.. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır"