Gelin Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

NAVİGASYONMakyajı ProvasıMakyaj Modeli Seçiminde EtmenlerVücut Bölgelerini Dahil EtmekFotoğraf Görünümü Yaz aylarında artan gelin ve düğün telaşı, birçok kadının aklına güzellik ve bakım konularını getiriyor. Gelin makyajı konusunda kararsız kalan gelin adayları, çevresinin yönlendirmesiyle yanlış kararlar alıp en önemli gününden istediği görünümden uzak kalabiliyor. Bu nedenle gelin adaylarına özel hazırladığımız gelin makyajı rehberi için yazımızın devamını […]

02.08.2018 - 22:36
02.08.2018 - 23:08
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Yaz aylarında artan gelin ve düğün telaşı, birçok kadının aklına güzellik ve bakım konularını getiriyor. Gelin makyajı konusunda kararsız kalan gelin adayları, çevresinin yönlendirmesiyle yanlış kararlar alıp en önemli gününden istediği görünümden uzak kalabiliyor. Bu nedenle gelin adaylarına özel hazırladığımız gelin makyajı rehberi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

gelin makyajı

Makyajı Provası

Büyük güne hazırlanmadan önce elbette hemen her detayın provası yapılıyor. Ancak ekstra zaman kaybetmemek adına bazen gelin makyajı provası bu süreçte atlanabiliyor. Oysa yüz güzelliği ve görünümünün bu denli ön planda olduğu bir gece için mutlaka birlikte çalışacağınız kişinin size yapacağı uygulamayı önceden görmeniz gerekiyor. Yüz şekli, saç rengi gibi detayların göz önünde bulundurulmasıyla kişiye özel bir makyaj tasarımı yapılması ve makyaj modeli seçiminde düğün ortamından ileri gelen şartları değerlendirmek gerekiyor.

gelin makyajı

Gelin Makyajı Seçimi

Makyaj Modeli Seçiminde Etmenler

Gelin makyajı modelleri içerisinde karar verirken düğünün gerçekleşeceği mekanın açık mı kapalı mı olduğu, saçların açık mı yoksa toplu bir modeli olacağı, gelinliğin renk tonu ve tarzı, düğün günü hava durumu ve sıcaklık, düğünün tarzı, makyajın ne derece dağılacağını tahmin etmek için konuk sayısı gibi birçok detayı düşünmek gereklidir.  Tüm bu etmenler düşünüldüğünde makyaj seçimi asla son güne bırakılmaması gereken ve profesyonellerce üzerinde çalışılarak düzenlenmesi gereken bir detaydır.

Vücut Bölgelerini Dahil Etmek

Gelinlerin yüzü gibi ön planda olan diğer vücut bölgeleri yani sırt, göğüs dekolteleri, boyun kısımları ve gelinlik modelinde yırtmaç mevcutsa bacak kısımları da makyaja dahil edilmelidir. Makyaj illa ki renklendirme amacıyla değil, uyumu yakalamak ve kusurları kapatmak için de olduğundan bu bölgelerdeki renk tonu eşitsizlikleri göz ardı edilmemeli, böylece yüze yakın bölgelerde de bakımlı bir şıklık sağlanmalıdır.

gelin makyajı

Gelin Makyajı Modeli

Fotoğraf Görünümü

Makyajınız ayna karşısında ne denli harika görünse de bilindiği gibi makyaj malzemeleri fotoğraf çekimi esnasında çok daha farklı görünebilir. Bunun önüne geçmek için prova esnasında kullanılan ürünleri fotoğraf makinesiyle de denemeli, hangi bölgelerin vurgulanıp hangi noktaların kamufle edilmesi gerektiğini somut bir şekilde görmeli ve parlama, matlaşma gibi sorunları flash ışığı altında tespit ederek karar vermelisiniz. Fotoğraf çekimi esnasında beliren kusurları profesyonel  makyaj sanatçılarına gösterdiğiniz takdirde taleplerinizi daha iyi anlayacaklardır.

Konuyla ilgili ilginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim