Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Gelin Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Son Güncelleme:
 Gelin Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Yaz aylarında artan gelin ve düğün telaşı, birçok kadının aklına güzellik ve bakım konularını getiriyor. Gelin makyajı konusunda kararsız kalan gelin adayları, çevresinin yönlendirmesiyle yanlış kararlar alıp en önemli gününden istediği görünümden uzak kalabiliyor. Bu nedenle gelin adaylarına özel hazırladığımız gelin makyajı rehberi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

gelin makyajı

Makyajı Provası

Büyük güne hazırlanmadan önce elbette hemen her detayın provası yapılıyor. Ancak ekstra zaman kaybetmemek adına bazen gelin makyajı provası bu süreçte atlanabiliyor. Oysa yüz güzelliği ve görünümünün bu denli ön planda olduğu bir gece için mutlaka birlikte çalışacağınız kişinin size yapacağı uygulamayı önceden görmeniz gerekiyor. Yüz şekli, saç rengi gibi detayların göz önünde bulundurulmasıyla kişiye özel bir makyaj tasarımı yapılması ve makyaj modeli seçiminde düğün ortamından ileri gelen şartları değerlendirmek gerekiyor.

gelin makyajı

Gelin Makyajı Seçimi

Makyaj Modeli Seçiminde Etmenler

Gelin makyajı modelleri içerisinde karar verirken düğünün gerçekleşeceği mekanın açık mı kapalı mı olduğu, saçların açık mı yoksa toplu bir modeli olacağı, gelinliğin renk tonu ve tarzı, düğün günü hava durumu ve sıcaklık, düğünün tarzı, makyajın ne derece dağılacağını tahmin etmek için konuk sayısı gibi birçok detayı düşünmek gereklidir.  Tüm bu etmenler düşünüldüğünde makyaj seçimi asla son güne bırakılmaması gereken ve profesyonellerce üzerinde çalışılarak düzenlenmesi gereken bir detaydır.

Vücut Bölgelerini Dahil Etmek

Gelinlerin yüzü gibi ön planda olan diğer vücut bölgeleri yani sırt, göğüs dekolteleri, boyun kısımları ve gelinlik modelinde yırtmaç mevcutsa bacak kısımları da makyaja dahil edilmelidir. Makyaj illa ki renklendirme amacıyla değil, uyumu yakalamak ve kusurları kapatmak için de olduğundan bu bölgelerdeki renk tonu eşitsizlikleri göz ardı edilmemeli, böylece yüze yakın bölgelerde de bakımlı bir şıklık sağlanmalıdır.

gelin makyajı

Gelin Makyajı Modeli

Fotoğraf Görünümü

Makyajınız ayna karşısında ne denli harika görünse de bilindiği gibi makyaj malzemeleri fotoğraf çekimi esnasında çok daha farklı görünebilir. Bunun önüne geçmek için prova esnasında kullanılan ürünleri fotoğraf makinesiyle de denemeli, hangi bölgelerin vurgulanıp hangi noktaların kamufle edilmesi gerektiğini somut bir şekilde görmeli ve parlama, matlaşma gibi sorunları flash ışığı altında tespit ederek karar vermelisiniz. Fotoğraf çekimi esnasında beliren kusurları profesyonel  makyaj sanatçılarına gösterdiğiniz takdirde taleplerinizi daha iyi anlayacaklardır.

Konuyla ilgili ilginizi çekebilecek diğer yazılarımız:


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
2020 Yılının Kış Moda Makyaj Trendleri
25 12 2019 - 20:41
Kadınlarda Saç Rengi Nasıl Açılır?
10 12 2019 - 16:45
Peeling Nedir? Evde Doğal Yollarla Nasıl Peeling Yapılır?
11 11 2019 - 23:51
Kusursuz bir yüz için ihtiyacınız olan 5 cilt bakım tavsiyesi
10 09 2019 - 14:40
Küçük yöntemlerle günlük yaşantınızda uygulayabileceğiniz, sizi daha sağlıklı kılacak 4 tavsiye
3 08 2019 - 13:29
Saçlarınızı geri kazanabileceğiniz 3 etkili saç çıkarma yöntemi
1 08 2019 - 16:53
Yorum Yap