Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Geleceği Parlak İş Fikirleri

Son Güncelleme:
 Geleceği Parlak İş Fikirleri

Değişen dünya ile birlikte insanların yöneldiği işler ve iş tercihleri de dönüşmeye başladı. Bundan kısa bir zaman sonra bugün hayatınızda olan birçok iş kolu değişebilir ya da yok olmaya doğru gidebilir. Yeni iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olarak kendinizi geleceğe hazırlayabilirsiniz. Teknolojik gelişmeler sayesinde, ilerleyen zamanlarda insan gücüne duyulan ihtiyaç azalacak ve yeni iş kolları ortaya çıkacak. Hayatımıza girmesi beklenen birkaç iş kolunu ve geleceği parlak iş fikirlerini yazımızın devamında görebilirsiniz. 

  • Üç Boyutlu Yazıcı Dükkanları 

Hızla gelişen teknoloji yakın gelecekte üç boyutlu yazıcılarla birçok şeyin kısa sürede şekillenmesine olanak tanıyacak. Günümüzde üç boyutlu yazıcılar maliyet açısından hala yüksek fiyatlara sahip. İlerleyen zamanlarda ise düşük maliyetli yazıcılar sayesinde küçük parçaları uygun fiyata üretebilirsiniz. Bugün büyük fabrikalardan elinize ulaşan birçok parça, bu küçük yazıcılarda hazırlanacak. Geleceğe yön veren bir iş fikrine odaklanmak isteyenler için bu seçenek değerlendirilebilir. 

  • Danışmanlık Hizmeti Vermek 

Günümüzde büyük bir kâr payına sahip olan danışmanlık hizmetleri ilerleyen dönemlerde de konumunu korumaya devam edecek. İnternet üzerinden belli bir kitle oluşturarak akabinde küçük bir ofis alarak yavaş yavaş büyüyebilirsiniz. Geleceği parlak arasında yer alan danışmanlık hizmetini vermeden önce hangi alanda iyi olduğunuzu bilmeniz ve buna göre harekete geçmeniz daha doğru olacaktır. 

  • Tasarım Yapmak 

İnsanlar birçok alanda kendilerini özel hissettiren konulara ayrıca eğilir. Ona özel bir tasarım fikri de bunların başında geliyor. Kişiye özel takılar ve aklınıza gelebilecek birçok şeyi tasarlayarak gelecekte kendi işinizi kurup marka olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Takı dükkanlarına ürün satışıyla başlayıp, online ortamlara kadar açılabilirsiniz. 

  • Freelance İşler Yapmak

Evden çalışmak ( Freelance ) ve çalışma saatlerinde kendine bağlı olmak fikri birçok çalışanın hayalleri arasında yer alıyor. Freelancer olarak yapılan grafik tasarım, içerik editörlüğü, sosyal medya danışmanlığı gibi birçok iş alanı internet var olduğu sürece devam edecek gibi görünüyor. Siz de uzmanlık alanınıza göre ortaya yüksek bir sermaye koymadan kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu işleri yapmak için yetenek, bilgisayar ve internet üçlüsüne sahip olmanız yeterli olacaktır. 

Trafik sorunu yaşayan bir şehirde Freelance çalışmak stres sorunu yaşamanızı önleyecektir. 

  • Yaşam Koçluğu Yapmak

İnsanlar sosyal hayatın içinde koştururken kendilerini ihmal edebiliyor. Bu aşamada da yaşam koçları devreye girerek insanları dinliyor ve onları ihtiyacı olana yönlendiriyor. Geleceği parlak iş fikirleri arasında yer alan bu mesleği icra etmek için ilgili eğitime, çevreye ve bir ofise sahip olmanız yeterli olacaktır. 


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sağlıklı saçlar için olmazsa olmaz vitaminler
14 09 2020 - 10:14
Aşure nasıl yapılır? Ev yapımı kolay aşure tarifi ve malzemeleri
25 08 2020 - 15:14
Kavurma nasıl yapılır? Kurban kavurması yapılışı ve tarifi
31 07 2020 - 11:26
Hacamat ne zaman yaptırılır? Temmuz ayı hacamat takvimi 2020
19 07 2020 - 10:44
Yılan burcu özellikleri nelerdir? Yılan burcu hangi tarihler arasında?
16 07 2020 - 16:29
Burçlar değişti mi? NASA burç tarihlerinin değiştiğini doğruladı
16 07 2020 - 15:09
Yorum Yap