Dizi Fragmanları

Geleceğe Dönüş Serisiyle Bilinen DeLorean Otomobil 42 Yıl Sonra El Değmemiş Olarak Çiftlik Deposunda Bulundu

Zaman yolculuğu ikonu olan DeLorean marka bir otomobil, 42 yıllık sessizliğinden sonra bir çiftlik deposunun derinliklerinde yeniden gün ışığına kavuştu. Back to the Future serisiyle tanıdığımız bu efsanevi otomobil, koleksiyonerlerin gözdesi olmuş durumda. Detaylar içerikte. 👇

Kaynak. 1

Back to the Future serisinin ikonik otomobili DeLorean, 42 yıl sonra nadir bir keşifle tekrar gündeme geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde sadece 1500 kilometre kullanılmış 1981 model bir DeLorean bulundu.

Wisconsin’de bir çiftlik ambarında keşfedilen bu araç, toz içinde ve kullanılmamış olmasına rağmen martı kanat kapılarıyla göz kamaştırıyor ve ilginç bir şekilde aracın lastikleri bile fabrikadan çıktığı gibi orijinal halde korunmuş.

DeLorean tamiri konusunda uzman bir isim olan Michael McElhattan, bulunan bu özel aracı ilk öğrendiğinde hemen aracın sahibi Dick’in yanına giderek aracı inceledi.

Paylaştığı videoda aracı “zaman kapsülü” olarak nitelendiren McElhattan, aracın hiç dokunulmadan korunmuş olmasının olağanüstü olmasına vurgu yaptı.

Araç için gerekli restorasyonun altı ay sürebileceğini tahmin eden McElhattan, satın alma bedelini ise açıklamadı.

1981-1982 yılları arasında sadece 9 bin adet üretilen DeLorean otomobiller, üretici şirketin iflasıyla nadir bulunan modeller haline geldi.

Şirket, yıllık 25 bin araç üretmeyi hedeflemiş olsa da üretim hedefine ulaşamadı ancak o dönemde üretilen fazla yedek parçalar sayesinde bugün bile bu parçaları bulmak mümkün.

Koleksiyonerler arasında büyük ilgi gören DeLoreanlar, 85 bin dolara kadar alıcı bulabiliyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/gelecege-donus-serisiyle-bilinen-delorean-otomobil-42-yil-sonra-el-degmemis-olarak-ciftlik-deposunda-bulundu-1183902

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu