Geçmişten Günümüze Astroloji Bilimi

Astroloji bilimi nedir? Astroloji biliminin ortaya çıkışı, hayatımız üzerindeki etkileri yadsınamaz bir gerçektir. Peki, astroloji bilimi burçlar ve yıldız haritası hayatımız hakkında neleri karşılıyor. Astroloji bilimi, Mezopotamya içinde başlamış, Yunan uygarlığında geliştirilerek günümüze kadar gelmiş olan gezegenlerin ve yıldızların bulundukları konumlara ve hareketlerine göre canlıların özellikle de insanların üzerindeki etkilerin yorumlanmasıyla ilgilenen eski bir bilimdir. […]

19.04.2018 - 16:12
19.04.2018 - 17:53
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Astroloji bilimi nedir? Astroloji biliminin ortaya çıkışı, hayatımız üzerindeki etkileri yadsınamaz bir gerçektir. Peki, astroloji bilimi burçlar ve yıldız haritası hayatımız hakkında neleri karşılıyor.

Astroloji bilimi, Mezopotamya içinde başlamış, Yunan uygarlığında geliştirilerek günümüze kadar gelmiş olan gezegenlerin ve yıldızların bulundukları konumlara ve hareketlerine göre canlıların özellikle de insanların üzerindeki etkilerin yorumlanmasıyla ilgilenen eski bir bilimdir. Gücünü ise asırlar boyunca gerçekleştirilen gözlem ve araştırma hazinesinden almaktadır.

Astroloji gerek dayandığı eski tarihe gerekse ilgi alanının genişliğine bakıldığı takdirde diğer bilim dallarını yüz yıllar boyunca etkilemiştir. Fakat günümüze gelindikçe astrolojinin etki alanı daralmıştır.

Astroloji içerisinde kullanılan gözlem, hesaplamalar ve ölçümlerin tamamı belli başlı sembolik kalıplarla gerçekleştirilmektedir. Günlük hayat, ekonomik, politik konular astrolojinin yorumlarda ve tahminlerde bulunduğu alanlardan yalnızca bir kaçıdır.

Astroloji burç yorumları yorumlar.

Astroloji biliminde burçlar zaman dilimlerine göre ayrılırlar.

Çağımız astrologları, sayısal verilerden elde edilen sonuçları astroloji içerisinde kullanırlar. Astroloji fırsat anlarını, şans dönemlerini ve doğum haritasına göre bireyi zor durumda bırakan zaman dilimlerini ve gecikmeleri göz önüne çıkartırlar. Bu nedenle gezegenlerin uygun konumda olduğu o dönemlerde harekete geçmemek, çaba göstermemek içinizde tutulan gücün dışarı vuruluşuna engel olacaktır. Bu nedenle astroloji derin ve çok geniş bir alanı kapsayan temeller üzerine kurulmuştur. Astrologlar evrendeki ger şeyin aslında birbirleriyle çok derin ve sağlam bağlarla bağlı olduklarına inanırlar. Astroloji bilimi aynı zamanla içerisinde bulunduğumuz değişiklikleri anlamlandırabilmemiz ve hayatımıza uyum sağlamamızı kolaylaştırır. Diğer bilim dallarıyla teması bulunan astroloji sayesinde, kişi doğum haritasının yorumlanmasıyla hayatı, farkında olmadığı, gün yüzüne çıkmamış yetenekleri, iş hayatındaki potansiyeli ve hayata olan gücü rahatlıkla tespit edilebilmektedir.

Eski zamanlarda gerçekleştirilmesi planlanan savaşların, doğa hareketlerinin nasıl olacağı ve savaşın hangi taraf için iyi olacağı astrologlar sayesinde yanıt bulmuş ve çok sayıda savaşa astroloji yön vermiştir.

yıldız çizelgesi

Yıldız haritası

Geniş bir alana hitap eden astroloji, güç sembollerinin doğru bir şekilde yorumlanmasıyla ilişkilidir. Dış bakıdan aslında karmaşık ve alakasız gözüken bu olaylar zinciri aslında astroloji içerisinde bir bütün olarak birbiriyle bağlantılı haldedir. Bu nedenle insanın dünyaya geldikten sonra hayata karşı vereceği savaş için en iyi savunma aracı astroloji olacaktır. Astroloji bilimi içerisinde yer alan en önemli gezegen ise Güneş’tir. Bunun sebebi ise bütün burç türlerini doğrudan etkileyebilmesinden kaynaklanmaktadır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim