1. HABERLER

  2. HABER

  3. Geçmişten Günümüze Astroloji Bilimi
Geçmişten Günümüze Astroloji Bilimi

Geçmişten Günümüze Astroloji Bilimi

A+A-

Astroloji bilimi nedir? Astroloji biliminin ortaya çıkışı, hayatımız üzerindeki etkileri yadsınamaz bir gerçektir. Peki, astroloji bilimi burçlar ve yıldız haritası hayatımız hakkında neleri karşılıyor.

Astroloji bilimi, Mezopotamya içinde başlamış, Yunan uygarlığında geliştirilerek günümüze kadar gelmiş olan gezegenlerin ve yıldızların bulundukları konumlara ve hareketlerine göre canlıların özellikle de insanların üzerindeki etkilerin yorumlanmasıyla ilgilenen eski bir bilimdir. Gücünü ise asırlar boyunca gerçekleştirilen gözlem ve araştırma hazinesinden almaktadır.

Astroloji gerek dayandığı eski tarihe gerekse ilgi alanının genişliğine bakıldığı takdirde diğer bilim dallarını yüz yıllar boyunca etkilemiştir. Fakat günümüze gelindikçe astrolojinin etki alanı daralmıştır.

Astroloji içerisinde kullanılan gözlem, hesaplamalar ve ölçümlerin tamamı belli başlı sembolik kalıplarla gerçekleştirilmektedir. Günlük hayat, ekonomik, politik konular astrolojinin yorumlarda ve tahminlerde bulunduğu alanlardan yalnızca bir kaçıdır.

Geniş bir alana hitap eden astroloji, güç sembollerinin doğru bir şekilde yorumlanmasıyla ilişkilidir. Dış bakıdan aslında karmaşık ve alakasız gözüken bu olaylar zinciri aslında astroloji içerisinde bir bütün olarak birbiriyle bağlantılı haldedir. Bu nedenle insanın dünyaya geldikten sonra hayata karşı vereceği savaş için en iyi savunma aracı astroloji olacaktır. Astroloji bilimi içerisinde yer alan en önemli gezegen ise Güneş’tir. Bunun sebebi ise bütün burç  türlerini doğrudan etkileyebilmesinden kaynaklanmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.